18 SANIĞIN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

18 SANIĞIN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 18 sanığın yargılanması sürüyor.

Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar Ümit Erkan V, Sefa G, Ahmet Ali K, Ömer C, Fikret Ö, Erol P, Durmuş T. ile tutuksuz yargılanan A.G, A.F.Ş, F.B, Y.T, S.Y, İ.Ö.U. ve A.B. ile sanık avukatları hazır bulundu.

Daha önce ifadesi alınan tutuksuz sanık F.T. ise duruşmaya katılmadı.

Cumhuriyet Savcılığından istenen ByLock raporlarında, tutuklu sanıklar Ahmet Ali K, Erol P, Ömer C, Sefa G, Ümit Erkan V. ile tutuksuz sanık A.F.Ş. ve firari sanıklar R.B. ile V.T.’nin telefonlarında ByLock tespit edildiği belirtildi.

Tanıklardan Prof. Dr. Metin C. de 17 yıldır Cumhuriyet Üniversitesinde çalıştığını aktararak, “Üniversitedeki bu yapının başında tutuklu sanık Prof. Dr. Ömer C’nin olduğunu duyuyordum.” diye konuştu.

Diğer tanık esnaf Tayfun A. ise kendisinin zaman zaman cemaatin sohbetlerine katıldığını ve tutuksuz sanıklar doktor F.B. ile doktor A.B’yi de bu sohbetlerde gördüğünü iddia etti.

Telefonunda ByLock tespit edilen sanıklar da daha önceki savunmalarını tekrar ederek ByLock kullanmadıklarını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, telefonunda ByLock tespit edilen sanık A.F.Ş’nin tutuklanmasına karar vererek duruşmayı 25 Nisan’a erteledi.

Aynı davanın sanıkları H.D, V.T. ve R.B, firari olarak aranıyor.

Bir cevap yazın