2 OTOBÜS YERİNE TEK OTOBÜSLE TAŞIMACILIK

YILDIZELİ BELEDİYESİNE AİT YILBELSAN ŞİRKETİ, 29 ÖĞRENCİ İÇİN YAPILAN TAŞIMALI EĞİTİM İHALESİNİ ALDIKTAN SONRA 25 KİŞİLİK ARAÇLA HİZMET VERDİĞİ VE BAZI ÖĞRENCİLERİN AYAKTA GİDİP GELDİĞİ İDDİA EDİLDİ.
KONU HAKKINDA HABER MERKEZİMİZE ULAŞAN YILDIZELİ SANDAL KÖYÜ SAKİNLERİ, ÇEKTİKLERİ GÖRÜNTÜLERİ DE GÖNDEREREK YILBELSAN’IN 2 OTOBÜS YERİNE TEK OTOBÜSLE TAŞIMACILIK YAPTIĞINI ÖNE SÜRDÜ.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN YAPILAN İHALE USUL VE YÖNETMELİĞİNE GÖRE YILBELSAN ŞİRKETİNİN 29 ÖĞRENCİ SAYISI BULUNAN SANDAL KÖYÜNDEN KAVAK İLKÖĞRETİM OKULUNA 2 OTOBÜS GÖNDERMESİ GEREKİRKEN 25 KOLTUK KAPASİTELİ 1 OTOBÜS GÖNDERDİĞİ BAZI ÖĞRENCİLERİN AYAKTA YOLCULUK YAPTIĞINA DAİR DAHA ÖNCE DE TUTANAKLAR TUTULDUĞU ÖĞRENİLDİ.
SIK SIK GELEN ŞİKAYETLER ÜZERİNE DAHA ÖNCE  OTOBÜS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPAN YILDIZELİ KAYMAKAMI AHMET CAN PINAR, SERVİS ŞOFÖRLERİNİ DAHA DİKKATLİ VE TİTİZ OLMALARI KONUSUNDA UYARMASINA RAĞMEN ÖĞRENCİLER TEK OTOBÜSLE TAŞINMAYA DEVAM ETTİ.
TEK OTOBÜSLE GELDİKLERİNİN DOĞRU OLDUĞUNU DİLE GETİREN ÖĞRENCİLER, BAZI ARKADAŞLARININ AYAKTA OKULA GELDİKLERİNİ BU KONUDAN RAHATSIZ OLDUKLARINI SÖYLEDİ.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZEKİ KALKAN İSE GÖREVE YENİ BAŞLADIĞINI BELİRTEREK, SANDAL KÖYÜ TAŞIMACILIĞINDA YAPILAN İHALENİN 2 OTOBÜS OLARAK BELİRLENDİĞİ ANCAK İDDALARLA İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILARAK GEREKENİN YAPILACAĞINI SÖYLEDİ.

Bir cevap yazın