200 ARAÇ VE 3 BİNE YAKIN KİŞİ İLÇE MERKEZLERİNDE TUTULUYOR

SİVAS’TA ETKİLİ OLAN KAR VE TİPİ NEDENİYLE KARA YOLLARI VE BAĞLANTI YOLLARI ULAŞIMA KAPANDI, 200 ARAÇ VE 3 BİNE YAKIN KİŞİ İLÇE MERKEZLERİNDE TUTULUYOR.  

200 ARAÇ VE 3 BİNE YAKIN KİŞİ İLÇE MERKEZLERİNDE TUTULUYOR

 Sivas’ta karla birlikte etkili olan tipi ve kuvvetli rüzgar hayatı felç etti. Neredeyse tüm karayolları ulaşıma kapandı.

Sivas Valiliği kriz merkezi oluşturuldu. Vali Ayhan burada ilçe kaymakamları ile online olarak iletişime geçip durum değerlendirmesi aldı.

Ayhan yaptığı açıklamada 200’e yakın araç ve 3 bine yakın yolcunun ilçe merkezlerinde misafir edildiğini belirtip vatandaşlardan mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.

Ayhan yaptığı açıklamada, “Şu an ilimizde çok yoğun bir kar yağışı olmasa da tipi ve fırtınadan dolayı birçok nokta kapanmış durumda dedi.

Ayhan , Gürün-Pınarbaşı arası, Kangal-Sivas arası, Kangal-Gürün arası, Kızıldağ geçidi, Çamlıbel mevkisi, Ulaş-Sivas arası kapalı vaziyette. 200’e yakın araç ilçe merkezlerinde misafirimiz. Yaklaşık 3 bine yakın vatandaşımızı misafir etmekteyiz dedi.

 Öte yandan, Cumhuriyet Üniversitesinde 24 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek bütünleme sınavlarının 31 Ocak Pazartesi tarihine ertelendiği duyuruldu.

haber

Bir cevap yazın