2017 YILINDA 8.1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILDI

2017 YILINDA 8.1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşların ilimizde yürüttüğü projeleri anlattığı, çalışmaları hakkında bilgi verdiği ve kurumlar arası koordinasyon ile işbirliğinin sağlandığı il koordinasyon kurulunun 2018 yılının ilk toplantısı yapıldı.

Sivas İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Toplantı Salonunda Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya;il protokolü, kaymakamlar, belediye başkanları ile ilgili kurumların müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Gül, 2017 yılında başlayan ve devam eden projelerin bedelinin 8,1 milyar lira olduğunu belirterek, “Buna hızlı tren hattı dâhil değil. 2016 yılında ise 6,3 milyar lira, 2015 yılında 6,1 milyar lira. Son yıllarda Sivas’a daha çok yatırım yapıldı. İnşallah bu sene de daha fazlasını Sivas’a sizlerle, sayın bakanımızla, milletvekillerimizle beraber kazandırmış olacağız. Sivas kamu yatırımlarında ciddi anlamda pay alan bir il. Sivas en çok kamu yatırımları alan 11’inci il durumunda. Bu da bizi mutlu ediyor. Bu yıl içerisinde yapacağımız işlerin planlanması, projelendirilmesi, bir an önce ihaleye çıkılması lazım. Yaz mevsimimiz çok kısa. İnşaat mevsimimiz çok kısa. Yatırımların vatandaşların hayatında ciddi anlamda etkili olabilmesi için zamanında işlerin bitmesi lazım.” diye konuştu.

Daha sonra kurum ve kuruluşlar sırasıyla ilimize yaptıkları hizmetleri anlatarak koordinasyonu gerektiren hususlarda bilgi paylaşımında bulundu.

Kategori: Genel, HABERLER

232 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.