2022 YILININ İLK KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2022 YILININ İLK KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ. SİVAS VALİSİ SALİH AYHAN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIDA KAMU KURUM VE KURULUŞLARI SİVAS’TA YÜRÜTÜLEN FAALİYETLERİ GÖRÜŞTÜ.

2022 Yılının ilk Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda kamu kurum ve kuruluşları Sivas’ta yürütülen faaliyetleri görüştü.

Toplantının açılışını yapan Vali Salih Ayhan, eğitimden turizme, tarımdan sanayiye pek çok alanda önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.

Ayhan, 34 kurum ve kuruluşun toplam bedeli 25,9 Milyar TL olan 1.313 adet projeyi yürüttüğünü ifade etti.

Yatırım programlarında yer alan 1.313 projenin 878’inin 2021 yılında tamamlandığını aktaran Ayhan, 189 yatırımın uygulamasının devam etiğini 23 yatırımında ihale aşamasında olduğunu dile getirdi.

2021 yılında Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin Cazibe Merkezleri kapsamına alınmasının önemine değinen Ayhan, Sivas’ın daha fazla yatırım alması için çalıştıklarını söyledi.

Olumsuz hava koşullarının hakim olduğu Sivas’ta 610 araç ve 1250 personelle 7/24 çalışıldığını ifade eden Ayhan, hava koşullarından etkilenen vatandaşlarla özel olarak ilgilenildiğini belirtti.

haber

Bir cevap yazın