4 EYLÜL COŞKUYLA KUTLANDI

SİVAS KONGRESİNİN 97. YIL DÖNÜMÜ DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.CUMHURİYET MEYDANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖREN ÖNCESİNDE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU.SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASININ ARDINDAN TÖREN ATATÜRK KONGRE VE ETNOFRAFYA MÜZESİ BAHÇESİNDE DEVAM ETTİ.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞUNA TEMEL HAZIRLAYAN VE ÖNEMLİ KARARLARIN ALINDIĞI SİVAS KONGRESİNİN 97. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENE TBMM BAŞKAN VEKİLİ AHMET AYDIN, SİVAS MİLLETVEKİLLERİ HİLMİ BİLGİN, HABİP SOLUK, SELİM DURSUN , ALİ AKYILDIZ, TUGAY KOMUTANI PİYADE ALBAY MEHMET KİP, BELEDİYE BAŞKANI SAMİ AYDIN, VALİ YARDIMCILARI, KAYMAKAMLAR, ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI BEŞİR KÖKSAL, CEM VAKFI BAŞKANI ALİ DAĞ, ZİRAAT ODASI BAŞKANI HACI ÇETİNDAĞ İLE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI.

PROGRAMDA GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMALARIN ARDINDAN RESİM , ŞİİR VE KOMPOSİSYON DALINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ.SİVAS KONGRESİNİN 97. YILDÖMÜMÜ KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROGRAMA KATILAN GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI MEHTER TAKIMI, SÖYLEDİĞİ MARŞLARLA KATILIMCILARI DUYGULANDIRDI.

SİVAS VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİN DESTEKLERİYLE RESTORASYONA ALINAN VE YENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURULAN ATATÜRK KONGRE VE ETNOGRAFYA MÜZESİ, YENİDEN HİZMETE AÇILDI.DAHA SONRA ÜLKE İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR ALINAN KONGRE BİNASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AÇILIŞIN ARDINDAN YENİLENEN BİNA GEZİLEREK ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ.

Bir cevap yazın