400 KİŞİLİK GEÇİCİ TEMİZLİK İŞÇİSİ ALIMINA 2 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışacak geçici personeller için kura çekimi yapıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan kura çekimi sırasında başvuru sahipleri salonun küçük olması nedeniyle soğuk havada beklemek zorunda kaldı. Kura için öncelik tanınan grup sayısı yeterli olunca başvuru sahiplerinin bir kısmına boşuna beklememesi istendi.

Noter huzurunda yapılan çekiliş sırasında Çalışma ve İş Kur Müdürü Nurettin Köksal ve Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar da hazır bulundu.

Çalışma ve İş Kur Müdürü Nurettin Köksal, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada Toplum Yararına Program Projesinin İşsizliğin zor olduğu dönemlerde geçici olarak işsiz kalanlara iş imkânı sağlamak üzere gerçekleşen bir çalışma olduğunun altını çizdi.

Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar da, İlçelerle birlikte 900 personelin alınacağını belirterek, “7.5 ay boyunca bizlerle beraber çalışacaklar. Okulların büyük eksikliği olan destek hizmetlerini gidermiş olacaklar. Sayı olarak geçen yıla göre yüzde 40’lık bir artışımız var. Kuralar çekildikten sonra adreslerinize yakın okulları belirleyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından kura çekimlerine geçildi. Kurada isimleri çıkanlar büyük sevinç yaşadığı görüldü.

Bir cevap yazın