60 YAŞINDA ÜNİVERSİTE OKUMAYA BAŞLADI

Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünü kazanan 60 yaşındaki 2 çocuk annesi Fadime Toptaş, okuma azmiyle kendisine hayran bırakıyor. İlkokulu bitirdikten sonra eğitimine devam edemeyen Toptaş, Halk Eğitim kurslarına katılarak çeşitli sertifikalar aldı.

Okuma azmini sürdüren Toptaş, ilk olarak açık öğretimden ortaokulu, ardından da lise eğitimini başarıyla tamamladı. Bu başarısıyla iyice cesaretlenen Toptaş, hedefini yükselterek üniversiteye başlamaya karar verdi.

Üniversite hedefi doğrultusunda çalışan Toptaş, hedefini gerçekleştirerek 2016 yılında girdiği üniversiteye giriş sınavında Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünü kazandı.

Üniversiteye başlamasının ardından derslerine de devam eden ve büyük başarı sağlayan 60 yaşındaki Toptaş, bölüm hocalarının da takdirini topladı. Yüksek bir ortalamayla ilk dönemi bitiren Toptaş, önümüzdeki aylarda 1’inci sınıfı da başarıyla bitirmiş olacak. Toptaş, önlisans programını tamamladıktan sonra lisans eğitimini yapmak ardından da yüksek lisans yapmak istiyor.

60 yaşındaki Toptaş’ın derslerinde başarılı olduğunu ifaden eden Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Karaköy, kendinden yaşça büyük birisine hocalık etmenin değişik bir duygu olduğunu ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Demirtaş ise 60 yaşındaki öğrencisinden son derece memnun olduğunu söyledi. Sınıf arkadaşlarıyla iletişimi çok iyi olan 60 yaşındaki Toptaş, yeri geliyor arkadaşlarına annelik yapıyor yeri geliyor “kankalık” yapıyor.

admin

Bir cevap yazın