65 YILLIK TUTKUSUNDAN VAZGEÇEMEYEN YAŞLI ADAM, EVİNİN BALKONUNU KÜMESE ÇEVİRDİ

65 YILLIK TUTKUSUNDAN VAZGEÇEMEYEN YAŞLI ADAM, EVİNİN BALKONUNU KÜMESE ÇEVİRDİ

Sivas’ta yaşayan 79 yaşındaki Mevlüt İnanlı, canlarım diye bahsettiği 18 güvercinine evinin balkonuna kurduğu kümeste besliyor.  

  Kent merkezi Mimar Sinan Mahallesi’nde yaşayan 79 yaşındaki Mevlüt İnanlı, yaklaşık 65 yıldır güvercinlere ilgi duyuyor. İnanlı, güvercinlerini uzun yıllar yaşadığı tek katlı müstakil evin bahçesinde besledi.

  Mevlüt İnanlı, eşinin ve apartmanda yaşayan komşularının güvercinlerinden rahatsız olmadığını belirterek, “Ben 79 yaşındayım, kuşlara ilgim yaklaşık 65 yıldır var. 15 yaşımdan beridir ben kuşlarla ilgileniyorum. Şuan 18 tane kuşum var, balkonda yaptığım kümeste besliyorum. Bir tane pislik bırakmam, tüylerini ve pisliklerini poşete koyup çöpe atarım. Balkonda benim için zor olmuyor. Komşular rahatsız olmadığı müddetçe benim için zorluğu yok. Şükürler olsun, onlardan da şikayet olmadı. Benim için balkonda zor olmuyor. Bazen kışın suları donuyor ama geceleri banyoya koyuyorum. Sabah sularını donmaması için tazeliyorum. Benim güvercinlerimi başka yerde besleme imkanım yok. “ dedi.

  Sivas Güvercinleri Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Haluk Karyağdı, 79 yaşındaki İnanlı’ı hayvanlara olan sevgisinden dolayı tebrik ederek, “Bizlere örnek olan bir abimiz. Yeri olmadığından dolayı da evinin balkonunda güvercin besliyor. Bazı insanlar hayvan beslemeye karşı geliyor ama abimizde öyle bir sevgi var ki yaklaşık 35 yıldır evinin balkonunda besliyor “dedi.

admin

Bir cevap yazın