7 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ AŞURE İKRAMI YAPTI

7 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ AŞURE İKRAMI YAPTI

AŞURE İKRAMINDA İZDİHAM YAŞANDI

GELENEKSEL HALE GETİRİLEN VE HER YIL YAPILAN BİRLİK AŞURESİNİN 12. GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ATATÜRK KONGRE VE ETNOGRAFYA MÜZESİ BAHÇESİNDE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN AŞURE PROGRAMINA 7 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ DESTEK VERDİ. PROTOKOL VE VATANDAŞLARIN DA KATILIMI İLE YAPILAN PROGRAMDA AŞURE İKRAM EDİLDİ.

 

GELENEKSEL HALE GETİRİLEN BİRLİK AŞURESİNİN 12. Sİ BU YIL GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ATATÜRK KONGRE VE ETNOGRAFYA MÜZESİ BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROGRAM Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programda Kur’anı Kerimi Eyüp Camii İmam Hatibi Abdullah Topçu okurken Kur’anı Kerim mealini ise Kale Camii İmam Hatibi Burhan Güneş YAPTI.

Cem Vakfı Şube Başkanı Ali Dağ ise yaptığı konuşmada Muharrem ayının önemine değinerek, gerek muharrem ayı gerekse de aşure, insanlık tarihinin başlangıcından itibaren birbirinden önemli olayları ve mucizeleri içinde barındırdığını ifade etti.

Birlik Aşuresi komitesi ve Sesob Başkanı Beşir Köksal,  ilimizde güzel bir birliktelik yapıldığını ve 12 yıldır da Birlik Aşuresini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sivas Valisi Alim Barut ise Aşure gününden ziyadesiyle ders alınması gerektiğini belirterek, İslam aleminde bir daha kerbalalar yaşanmamasını, birlik ve beraberliğe leke sürülmemesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Hayat Ağacı Derneği tarafından Birlik Aşure Komitesi üyelerine plaket verildi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar tarafından okunan duanın ardından il protokolü Türk bayrağı ile süslenen aşurenin başına geçerek aşure ikramında bulundular.

Aşurelerden alabilmek isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. 7 sivil toplum örgütü tarafından gerçekleştirilen Birlik Aşuresinde 10 bin kişilik aşure dağıtımı yapıldı.

Bir cevap yazın