800 GRAM OLARAK DÜNYAYA GELEN PREMATÜRE BEBEĞE SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE KALP AMELİYATI YAPILDI

SİVAS’TA 800 GRAM OLARAK DÜNYAYA GELEN PREMATÜRE BEBEĞE SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE KALP AMELİYATI YAPILDI

Sivas’ta Derin bebek 26 haftalıkken 800 gram olarak dünyaya geldi.

800 gram doğan Derin bebek, SCÜ Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Dr. Öğr. Üyesi Vural Polat ve Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kılıçbay tarafından yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan SCÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, Sivas’ta bir ilke imza attıklarını söyledi.

SCÜ Sağlık Hizmetleri Kalp-Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Vural Polat, bebekteki rahatsızlığın doğumdan bir gün sonra ortaya çıktığını belirtti.

SCÜ Sağlık Hizmetleri Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi öğretim üyelerinden Fatih Kılıçbay da, Derin bebeği yaklaşık 50 gündür izlediklerini ama bir türlü solunum cihazından ayıramadıklarını ifade etti.

haber

Bir cevap yazın