AFAD’DAN DEPREM TATBİKATI

AFAD’DAN DEPREM TATBİKATI

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ŞEHİT AHMET EYCE LİSESİ BAHÇESİNDE ARAMA KURTARMA, HASAR TESPİT, YANGIN VE ENKAZ KALDIRMA” TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TATBİKATTA SENARYO GEREĞİ OLUŞTURULAN DEPREM ENKAZI DİKKAT ÇEKTİ.

AFAD’DAN DEPREM TATBİKATI

TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

Enkaz altında kalan araç, tonlarca ağırlıktaki hafriyatın altında kalan yaralılar ve cansız bedenler. Görüntüler ne bir deprem ne de bir patlama sonrasına ait.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. AFAD, UMKE, Sivas İtfaiyesi ve acil sağlık ekipleri, senaryo gereği oluşturulan deprem enkazından yaralıları kurtardı, çıkan yangın söndürüldü.

AFAD Sivas İl Müdürü Nazif EKİNCİ, Altınyayla Deliler Fayı uzantısı olan Ekincioğlu köyü merkez üssü olmak üzere meydana gelen 6,5 ölçeğindeki deprem sonucunda meydana gelen zararın giderilmesi ve deprem yaralarının sarılmasına yönelik bir senaryo kullanılan tatbikat öncesinde bir konuşma yaptı.

Şehit Ahmet EYCE Lisesi bahçesinde yapılan tatbikatta, kamu kurumları ile diğer paydaş kurum ve kuruluşlar arasında sevk ve koordinasyonu sağlamak, her bir paydaş kurumun afete yönelik görev ve sorumluluklarını afet öncesinden başlamak üzere pekiştirmek, plandaki eksik ve aksayan yönlerin tespit edilerek revize edilmesi hedeflendi.

Kategori: HABERLER

125 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.