AFGAN KADIN POLİSLERE SİVAS’TA ÖZEL HAREKAT EĞİTİMİ VERİLECEK

AFGANİSTAN HALKINA GÜVEN VE ASAYİŞ İÇERİSİNDE BİR ORTAM SAĞLANMASI AMACIYLA AFGAN POLİS ADAYLARININ SİVAS’TA EĞİTİM GÖRMESİ İÇİN 2011 YILINDA İKİ ÜLKE ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

PROTOKOL KAPSAMINDA BUGÜNE KADAR 2 BİN 753 AFGAN POLİS ADAYI EĞİTİM GÖREREK MEZUN OLDU. EĞİTİMLER KAPSAMINDA BU YIL DA ‘ÖZEL HAREKAT EĞİTİMİ’ İÇİN 59, ‘EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ’ İÇİNSE 30 AFGAN POLİS GÖNDERİLDİ.

18 NİSAN GÜNÜ EĞİTİMLERİNE BAŞLAYAN AFGAN KADIN POLİSLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ. DÜZENLENEN TÖRENE İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI SEBAHATTİN ÖZTÜRK, SİVAS VALİSİ ALİM BARUT, AFGANİSTAN İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI EKRAMUDDİN YAWAR, POLİS AKADEMİSİ BAŞKANI PROF. DR.YILMAZ ÇOLAK VE İL PROTOKOLÜ KATILDI. AFGANİSTAN VE TÜRKİYE MİLLİ MARŞLARININ OKUNMASININ ARDINDAN BAŞLAYAN PROGRAMDA KONUŞAN İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI SEBAHATTİN ÖZTÜRK, POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI OLARAK DAHA GÜVENLİ BİR TÜRKİYE VE DAHA GÜVENLİ BİR DÜNYA İÇİN, TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞIYORUZ DİYEREK ŞUNLARI KAYDETTİ.

AFGANİSTAN İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İLİŞKİLERE DEĞİNEN ÖZTÜRK, SÖZLERİNİ ŞU ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜ.

ÖĞRENCİLERİ YOĞUN BİR EĞİTİM PROGRAMININ BEKLEDİĞİNİ İFADE EDEN ÖZTÜRK, SÖZLERİNİ ŞÖYLE TAMAMLADI:

KONUŞMALARIN ARDINDAN AFGANİSTAN İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI EKRAMUDDİN YAWAR, İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI SEBAHATTİN ÖZTÜRK’E ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİ.

Bir cevap yazın