AGRO SİVAS TARIM FUARI AÇILDI

SİVAS KONGRESİ’NİN 97. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SİVAS KONGRE MERKEZİ VE FUAR ALANI’NDA AGRO SİVAS 3. TARIM FUARI VE İLÇELER SERGİSİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI.

VALİ DAVUT GÜL, BURADA YAPTIĞI KONUŞMADA, FUARIN HAYIRLI OLMASINI DİLEYEREK SİVAS’IN FUAR KONUSUNDA İDDİALI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

SİVAS’IN HER GEÇEN GÜN TARIM, HAYVANCILIK KONUSUNDA GELİŞMEYE DEVAM ETTİĞİNİ AKTARAN GÜL, ” SİVAS’IN PAZAR OLMAKTAN ÇIKIP, TARIMSAL EKİPMANLARIN ÜRETİLDİĞİ BİR MERKEZ OLMASI LAZIM DEDİ.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI NİHAT PAKDİL İSE BAKANLIK OLARAK GÖREVLERİNİN GIDANIN TEMİN EDİLMESİ VE BUNUN GÜVENİLİR BİR ŞEKİLDE ARZ EDİLMESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BELEDİYE BAŞKANI SAMİ AYDIN İSE : BU FUARIN ŞEHRİMİZ EKONOMOSİNE ,TARIMINA VE HAYVANCILIĞINA KATKI SUNACAĞINI DİLE GETİRDİ.

TİCARET BORSASI BAŞKANI ABDULKADİR HASTAOĞLU :  FUARIN SİVASIN TARIM VE HAYVANCILIĞINA  ÖNEMLİ BİR FIRSAT OLARAK GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.

İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ SEYİT YILDIZ  : TARIMIN BESLENME ,İSTİHDAM VE KALKINMA İÇİN ÖNEMLİ BİR SEKTÖR OLDUĞUNU KAYDETTİ.

AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLİ HİLMİ BİLGİN İSE : TARIM VE HAYVANCILIĞIN  BİR ÜLKE İÇİN MİLLİ BİR ALAN OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ.

CHP SİVAS MİLLETVEKLİ ALİ AKYILDIZ İSE : BU TÜR FUARLAR ÖZELDE İLİMİZİN GENELDE ÜLKEMİZİN TARIMINA VE EKONOMİSİNE KATKILAR SUNACAĞINA İNANIYORUM DEDİ..

 

KONUŞMALARIN ARDINDAN GÜL, PAKDİL, AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLİ HİLMİ BİLGİN, CHP SİVAS MİLLETVEKİLİ ALİ AKYILDIZ VE BERABERİNDEKİLER, AGRO SİVAS 3. TARIM FUARI VE İLÇELER SERGİSİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI VE STANTLARI GEZDİ.

Bir cevap yazın