“ AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KADININ ROLÜ” KONFERANS

“ AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KADININ ROLÜ” KONFERANS

8 Mart Dünya Kadınlar Günü  nedeni ile “ Aile İçi İletişimde Kadının Rolü” Konulu Konferans düzenlendi. Konferans öncesi çocuk evlerinde kalan çocuklar tarafından hazırlanan ve kadına yönelik şiddeti anlatan “Erkeksen İzle” isimli tiyatro gösterimi izleyenler tarafından alkış topladı.

Konferansa vali Davut Gül, eşi Gülden Gül, vali yardımcısı Yeliz Yıldızhan, belediye başkanı Sami Aydın’ın eşi Yurdagül Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut, “Türk milletinin ileri yaşamında inancında ve milli değerlerimiz içerisinde kadın her zaman baş tacımızdır” dedi.

Vali Gül ise “ 8 Mart bize dışarıdan gelen bir kültür.  Ama bunun öncesinde bizim eski Türklerde, Selçuklularda başlayan ve bizim inancımızda olan kadının yeri çok net” dedi

Konuşmaların ardından çocuk evlerinde kalan çocuklar tarafından hazırlanan ve kadına yönelik şiddeti anlatan “Erkeksen İzle” isimli tiyatro gösterimi sunuldu.

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Sema Biçer tarafından  katılımcılara “Aile İçi İletişimde Kadının Rolü” konulu konferans verildi.

Bir cevap yazın