AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SİVAS’TA!

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SİVAS’TA!

İL BİNASININ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI AYŞEN GÜRCAN BİR TAKIM AÇILIŞLAR VE ZİYARETLER AMACI İLE SİVAS’A GELDİ.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI AYŞEN GÜRCAN SİVASA GELDİ.

İLK OLARAK SİVAS VALİLİĞİNİ ZİYARET EDEN Bakan Gürcan’ı, Valilik konağı önünde vali alim barut, eşi Miyase Barut, vali yardımcıları ve diğer il protokolü karşıladı. Karşılamanın ardından bakan Gürcan valilik makamında şeref defterini imzaladı.

Vali barut ilk olarak Sivas hakkında bakan Gürcan’a bilgi verdi.

Aile ve Sosyal politikalar bakanı Ayşen Gürcan ise bakanlıklarının görevleri hakkında bilgi vererek Ankara’da masa başından bazı işlerin yürütülemediğini ve yerinde görmek gerektiğini belirterek Sivas’a geldiğini söyledi.

Valilik makamı ziyaretinin ardından Türkiye büyük millet meclisi başkanı ismet yılmaz ve aile ve sosyal politikalar bakanı Ayşen Gürcan Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Toplu Açılış Törenine geçti.

Törende konuşan vali Alim Barut, sosyal devlet olma gereğinin aile yapısını ve değerlerini korumak olduğuna dikkat çekti.

Aile ve sosyal politikalar bakanı Ayşen Gürcan ise bakanlıklarının yaptığı çalışmaları anlattı.

Son olarak söz alan Türkiye büyük millet meclisi başkanı ismet yılmaz sosyal devlet olma gereğini aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile ilk defa bu dönemde hayata geçirildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Sivas aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü hizmet binasının temel atma töreni, şiddet önleme ve izleme merkezi ile Suşehri sosyal hizmet merkezlerinin açılışı yapıldı.

Öte yandan TBMM başkanı ismet yılmaz dün ise gürün ilçesinde toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. 100 öğrenci kapasiteli gürün anaokulu’nun açılışında konuşan yılmaz, bu hizmetlerin ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın