AK PARTİ 7.OLAĞAN KONGRESİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK PARTİ 7.OLAĞAN KONGRESİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kongre öncesi kapalı spor salonun önünde güvenlik önlemleri alındı .

Programa Katılım  yoğun olunca , güvenlik görevlileri sürekli anons yaparak, katılımcıları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Kongreye, AK Parti Genel Merkez yöneticileri , AK Parti  Sivas Milletvekileri  ve delegeler katıldı.

Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

HAKAN AKSU YENİDEN İL BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Daha sonra bir konuşma yapan Ak Parti Sivas İl Başkanı Hakan AKSU ,  24 yaşında teşkilata girdiğini ve 20 yıldır partiye büyük bir sadakatle bağlı olduğunu ifade ederek duygulu anlar yaşadı .

Aksu ,Ak partinin 20 yıldır büyük değerlerde ayakta valdığını ve hiçbir kuvvetin Ak partinin sırtını yere getiremeyeceğini dile getirdi .

AKSU , görevde olduğu süreçte neler yaptıklarına ve sonraki süreçte yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi .

Daha sonra bir konuşma yapan Sivas Belediye başkanı Hilmi Bilgin , Ak partinin milletin duası  ve desteğiyle 20 yıldır Türkiye’ye ve şehrimize  hizmet ettiğini ifade etti.

Sivas Milletvekili M.Habib Soluk ise , 2003 yılının kasım ayından itibaren Ak Partinin her zaman 1. parti olarak çıktığını bunda da taşkilat çalışmalarının büyük önemi olduğunu ifade etti.

Soluk , Ak parti teşkilatı olarak daha çok kat edilecek yol olduğunu belirterek Sivas’ta Ak partinin yapmış olduğu çalışmalara değindi .

SOLUK , “SÜTE SU KATMADAN GERÇEKLERİ İFADE EDECEĞİM”

Soluk , Sivas’ta yatırımcıların tereddüt ettiğine dair söylentilere olduğuna değinerek  , rakamlarla iddialara cevap verdi .

SOLUK “SİVASTA BİR KALEM BOYU TÜNEL YOKKEN 53.6 KM TÜNEL YAPTIK “

Sivas’a yapılan hizmetlerden bahseden Mehmet Habib Soluk ,  Önceki dönemlerde Sivas’ta bir kalem boyu kadar tünel yokken , Ak parti döneminde 53.6 km uzunluğunda sadece Sivas’a tünel yapıldı dedi.

SOLUK , HIZLI TREN DE ARTIK YILLARI DEĞİL HAFTALARI SAYIYORUZ”

Soluk , hızlı tren konusuna da gelinen son aşamayı değerlendirerek  artık yılları değil ayları haftaları sayıyoruz dedi.

YILMAZ “ BAŞARI İYİ BİR TEŞKİLATLA GELİR”

Program bir konuşma yapan Sivas Milletvekili İsmet YILMAZ ise kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek , tüm teşkilatta yer alan mensuplara emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Yılmaz , siyasetin iktidar olmasını Ak parti sağladı diyerek , en büyük başarısının başkanlık sisteminin olduğunu ifade etti.

Yılmaz , sağlık , eğitim ve kültür alanında yapılan yatırımlara değinerek ,  Ak parti ile ülkemize gelen yeniliklere değindi .

Tek listeyle girilen kongrede mevcut başkan Hakan Aksu yeniden Sivas İl Başkanlığına  seçildi.

Daha sonra teşkilatta yer alan yönetim kurulu üyeleri açıklandı .

Program ilçelerden gelen delegeler ve teşkilat üyelerinin fotoğraf çekimi ile sona erdi .

admin

Bir cevap yazın