AK PARTİ GENEL KURULU YAPILDI

 

AK PARTİNİN 5. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ YAPILDI. TEK LİSTE İLE GİDİLEN KONGREDE KULLANILAN OYLARIN TAMAMINI ALAN AHMET DAVUTOĞLU YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ.

 

AK PARTİ’NİN, ANKARA ARENA SPOR SALONU’NDA YAPILAN 5. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ’NDE GENEL BAŞKANLIK İÇİN YAPILAN SEÇİM SONUÇLANDI. AK PARTİ GENEL BAŞKANLIĞINA, BAŞBAKAN VE KONYA MİLLETVEKİLİ AHMET DAVUTOĞLU, GEÇERLİ BİN 353 OYUN TAMAMINI ALARAK YENİDEN SEÇİLDİ.

 

 

KONGRE DİVAN BAŞKANI BEKİR BOZDAĞ, SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE KAYITLI BİN 445 DELEGEDEN BİN 360’ININ OY KULLANDIĞINI, BİN 353 OYUN GEÇERLİ, 7 OYUN GEÇERSİZ SAYILDIĞINI BİLDİRDİ. BOZDAĞ, BAŞBAKAN VE KONYA MİLLETVEKİLİ DAVUTOĞLU’NUN, BİN 353 OYLA, GEÇERLİ OYLARIN TAMAMINI ALARAK YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİĞİNİ DUYURDU.

 

 

KONGREDE, GENEL BAŞKANLIĞIN ARDINDAN PARTİ ORGANLARININ SEÇİMİNE GEÇİLDİ. DELEGELER, MERKEZ KARAR VE YÖNETİM KURULU, MERKEZ DİSİPLİN KURULU VE GENEL MERKEZ PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU ÜYELİKLERİ İÇİN OY KULLANIYOR.

 

 

BU KONGRENİN BİR VEDA DEĞİL BİR VEFA KONGRESİ OLDUĞU SÖYLEYEN BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU, “AK PARTİ SUSTURULDU, UYUDU ZANNEDİLEN DEVRİN AYAĞA KALKMASIDIR. O DEV AYAĞA KALKTI ARTIK DİZ ÇÖKTÜRÜLEMEZ. ARTIK TEREDDÜT YOK.” DEDİ.

 

 

AK PARTİ’NİN 5. OLAĞAN KONGRESİ’NDE, PARTİ YÖNETİMİNİN EN ETKİLİ ORGANI OLAN MERKEZ KARAR VE YÜRÜTME KURULU’NDA (MKYK) ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANDI. 31 YENİ İSMİN GİRDİĞİ LİSTEDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇOK YAKIN İSİMLER DİKKAT ÇEKTİ. ERDOĞAN’IN A TAKIMINDAKİ EFKAN ALA GİBİ İSİMLERİN YANI SIRA, DAVUTOĞLU’NA KARŞI LİSTE ÇIKARACAĞI SÖYLENTİLERİ ÇIKAN SARAY’IN DANIŞMANI BİNALİ YILDIRIM İLE ERDOĞAN’IN DAMADI BERAK ALBAYRAK DA LİSTEYE GİRDİ.

Bir cevap yazın