AKYILDIZ, SİVAS’IN SORUNLARINI MECLİS’E TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

CUMHURİYET HALK PARTİSİ SİVAS MİLLETVEKİLİ ALİ AKYILDIZ, TBMM’YE ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI FERİDUN BİLGİN TARAFINDAN YAZILI OLARAK CEVAPLANDIRILMAK ÜZERE SORU ÖNERGESİ SUNDU.

 

SİVAS’IN SORUNLARINI DAHA ÖNCE VERDİĞİ ÖNERGELERLE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNE TAŞIYAN CHP SİVAS MİLLETVEKİLİ ALİ AKYILDIZ, DİVRİĞİ İLÇESİNİN YOL SORUNU HAKKINDA NU DA MECLİSE TAŞIDI.

 

AKYILDIZ TARAFINDAN ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI FERİDUN BİLGİN TARAFINDAN YAZILI OLARAK CEVAPLANDIRILMASI İSTENEN SORULARI ŞU ŞEKİLDE:

 

SİVAS DİVRİĞİ İLÇESİ’NDE, SİVAS İL ÖZEL İDARESİ’NİN YOL VE ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI PROGRAMI’NA GÖRE 29 ADET PROJE BULUNMAKTADIR.HAZIRLANAN PROJELERDEN 2 TANESİ DEVAM EDİYOR, 1 TANESİ SÖZ AŞAMASINDA VE 9 TANESİNE BAŞLANMAMIŞTIR.

 

BUNA GÖRE;

 

1- YAPIMINA DEVAM EDİLEN MURSAL-ÇOKMAŞAT KÖYÜ ASFALTA HAZIR HALE GETİRME VE AKMEŞE KÖYÜ MENFEZ YAPIMI NEDEN TAMAMLANMAMIŞTIR? NE ZAMAN TAMAMLANMASI PLANLANMAKTADIR?

 

2- ÇAYÖREN KÖYÜ MENFEZ YAPIMI NEDEN SÖZ AŞAMASINDA KALIP İHALE EDİLMEMİŞTİR?

 

3- ÇAYÖZÜ-DOLAÇAY KÖYÜ, GÖKÇEHARMAN-KEKLİKPINAR KÖYÜ STABİLİZE YOLU; GEDİKBAŞI KÖYÜ, BEYKÖY-BAYIRLI KÖYÜ 1.KAT ASFALTI; SUSUZLAR-ILICA KÖYÜ, ŞAHİNKÖY, ÇAYÖZÜ KÖYÜ MENFEZ YAPIMI VE YAĞBASAN KÖYÜ, AKMEŞE KÖYÜ KİLİT PARKE TAŞI PROJELERİNİN NEDEN YAPIMINA BAŞLANMAMIŞTIR? NE ZAMAN BAŞLANMASI PLANLANMAKTADIR?

 

4- 2015 YILI RAPORU’NDA BULUNMAYAN KÖY YOLLARININ 2016 YILI RAPORUNDA YER ALIP TAMAMLANMASI İÇİN HERHANGİ BİR ÇALIŞMANIZ VAR MIDIR?

 

5- SİVAS İL ÖZEL İDARESİ’NE SAĞLANAN MEVCUT ÖDENEK İLE YILLARDIR YAPILMAYAN KÖY YOLLARININ SORUNLARININ ÇÖZÜLEMEYECEĞİ AŞİKÂR İKEN NEDEN GEREKEN DESTEK VERİLMEMİŞTİR?

 

6- TOPLAM 107 KÖYÜ BULUNAN DİVRİĞİ İLÇESİNDE; ASFALTTAN FAYDALANAN KÖY ADEDİ 33 OLUP, %31’LİK KISIM ASFALTTAN YARARLANMAKTA, %69’LUK KISIM BU HAKTAN MAHRUM BIRAKILMAKTADIR. HİZMETTEN FAYDALANMAYAN 84 KÖYÜN SORUNLARI NE ZAMAN ÇÖZÜME KAVUŞACAKTIR?

 

7- BAKANLIĞIN BÜTÜN BİRİMLERİ İLE TÜM TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAK, AYRIMCILIK YAPMAYACAK BİR YAPIDA OLMASI BEKLENİRKEN, NEDEN YILLARDIR BU KÖYLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMEYEREK ÇİFTE STANDART UYGULANMAKTADIR? BU TABLOYA GÖRE; İKTİDAR PARTİSİNE OY VERMEYEN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRÜLMEYEREK CEZA MI VERİLMEKTEDİR?

Bir cevap yazın