ALTINSOY, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ilimizde görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Programa Altınsoy ile birlikte Milli Eğitim Şube Müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Öğretmenevi’nde düzenlenen programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ilimiz genelinde eğitimde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sivas’ta 9 bin öğretmen, 125 bin öğrenci ile 683 okulda eğitim öğretimin devam ettiğini belirten Altınsoy, tekli eğitim konusunda Sivas’ın önemli bir noktada olduğunu ifade etti.

ALTINSOY, Geçtiğimiz yıl derslik açısından çok verimli bir sayıya kavuştuklarını belirtti.

İlimizde yapılan yeni yatırımlarla birlikte İmam Hatip Okullarında önemli oranda artış yaşandığını belirten Altınsoy, 25 ortaokul ve 17 lisede toplamda yaklaşık12 bin öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

İlimiz genelinde taşımalı eğitime de oldukça önem verdiklerini ifade eden Altınsoy, Biz her gün öğrencilerimizin yüzde 10’unu bir yerden bir yere taşıyoruz dedi.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan yenilikçilik ödül töreninde Sivas’ın damga vurduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, toplamda 10 ödülün 6’sını Sivas’ın kazandığını söyleyerek projeleri tanıttı.

Bir cevap yazın