ALTINYAYLA’DA HEDEF 100 BİN KOYUN

ALTINYAYLA’DA  HEDEF 100 BİN KOYUN

Altınyayla ilçesinde geçtiğimiz günlerde küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin bir araya gelmesiyle kurulan Altınyayla Saf Kangal Koyunu ve Köpeği Koruma Yetiştirme Derneği’nin açılışı için Salman yaylasında program düzenlendi.

Düzenlenen programa; Altınyayla Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut, Deliilyas Belde Belediye Başkanı Mehmet Tek ve hayvan yetiştiricileri katıldı.

İlçe protokolü yaylada, 16 Türk Devletinin bayraklarını taşıyan atlı kortejle karşılandı. Karşılama renkli görüntüler oluşturdu.  Yetiştiriciler, programa katılan ilçe protokolüne bölgeye özgü olan saf kangal koyunu ve kangal köpeği hakkında bilgi verdi. Program, koç katımının yapılmasıyla sona erdi.

Altınyayla Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, tarım ve hayvancılığın önemine değinerek, “Altınyayla ilçemiz meraları geniş, havası temiz yayla havasında bir ilçemizdir. Küçükbaş, büyükbaş hayvancılıkta ve tarım noktasında işletmelerimiz iyi bir noktadadır dedi.

Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut, Altınyayla ilçesinin geçmiş yıllarda küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir noktada olduğunu belirtti.

 Altınyayla Deliilyas Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Tek ise  “Bu girişimde bulunan herkese teşekkür etti.

 Altınyayla Saf Kangal Koyunu ve Köpeği Koruma, Yetiştirme Derneği Başkanı Kadir Yücegöğ, hedeflerinin ilçede bulunan koyun sayısını 100 Bine çıkarmak olduğunu belirterek, Koyun sayılarını  100 Binlere çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

admin

Bir cevap yazın