ALTINYAYLA’DA İSTİKLAL MARŞI PROGRAMI DÜZENLENDİ

ALTINYAYLA’DA İSTİKLAL MARŞI PROGRAMI DÜZENLENDİ

Sivas’ın Altınyayla İlçesinde İmam Hatip Ortaokulu ve Altınyayla Alparslan İlkokul öğretmen ve öğrencileri tarafından İstiklâl Marşımızın kabulü haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Altınyayla İmam Hatip Ortaokulu Türkçe öğretmeni Emine SERİM tarafından günün anlam ve önemine dair açılış konuşması yapıldı.

Devamında söz alan Altınyayla İlçesi Milli Eğitim Müdürü Murat DURGUT ise Mehmet Akifin  manevi kişiğine dair bilinmeyen yönlerini ve hatıralarından kesitler paylaştı.

Altınyayla Alparslan İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo, tiyatro ve çocuk korosu gösterileri ise büyük beğeni ile izlendi.

Altı yaşındaki Altınyayla Alparslan İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Emirhan ÖNGÜR tarafından büyük bir ciddiyetle ve ezbere okunan İstiklâl Marşımızın on kıtası ise izleyicilere salonda duygusal anlar yaşattı.

Etkinlik Altınyayla’da çekilen “Altınyayla İstiklal Marşımızı Okuyor” ve “Bir İstiklal Mücadelesi”  isimli kısa filmlerin izlenmesinin ardından ilçe çapında çeşitli dallarda yarışmalarda birinci olan öğrencilere İlçe Protokolü tarafından ödüllerin verilmesi ile son buldu.

Bir cevap yazın