“ANKARA-SİVAS YHT HATTI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞYORUZ”

“ANKARA-SİVAS YHT HATTI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞYORUZ”

“ANKARA-SİVAS YHT HATTI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞYORUZ”

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU, ANKARA-SİVAS YÜKSEK HIZLI TREN HATTININ T15 TÜNEL ŞANTİYESİNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERLE BİRLİKTE İFTAR YAPTI. İFTAR YEMEĞİ SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNAN BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, DEMİRYOLLARININ HEM DÜNYA HEM DE TÜRKİYE İÇİN EKONOMİK, SOSYAL, TARİHSEL, KÜLTÜREL VE ÇEVRESEL ÖNEME SAHİP STRATEJİK BİR ULAŞIM MODU OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının T15 tünel şantiyesinde çalışan işçilerle birlikte iftar yaptı.

İftar yemeği sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, 20 yılda demiryollarını şaha kaldırdıklarını ifade etti.

Bakan Karaismailoğlu, 2003’ten bugüne kadar ülkenin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 337 milyar 240 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti.

Demiryolu yük taşımacılığında özel sektör payı da yüzde 13’e ulaştığını belirten Bakan Karaismailoğlu, taşımacılığın can damarı olan lojistik merkezlerin sayısını 12’ye kapasitesini de 13,6 milyon tona çıkardıkları ifade etti.

T15 tünelinin toplamda 393 kilometreyi bulan Ankara-Yozgat-Sivas YHT hattının önemli bir bölümü olduğunu anlatan Bakan Karaismailoğlu, çalışmaların sürdüğünü söyledi.

haber

Bir cevap yazın