ANKARA’DAKİ PATLAMADA ÖLEN 5 KİŞİYİ BİNLERCE KİŞİ TOPRAĞA VERDİ

ANKARA’DAKİ PATLAMADA ÖLEN 5 KİŞİYİ BİNLERCE KİŞİ TOPRAĞA VERDİ

12 Ekim 2015 Pazartesi 15:13

Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 5 kişi, memleketleri Malatya’da binlerce kişinin gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

 

Ankara’daki Patlamada Ölen 5 Kişiyi Binlerce Kişi Toprağa Verdi

 

 

Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 5 kişi, memleketleri Malatya’da binlerce kişinin gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Cenaze namazına TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

 

Ankara’daki barış mitingine Malatya’dan giden ve düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden gençler Gülbahar Aydeniz, Umut Tan, Onur Tan, Gözde Arslan, Mehmet Ali Kılıç ve Malatya Vergi Dairesi’nde görevli Sezen Vurmaz için Malatya Şehir Mezarlığı Camii’nde öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, HDP milletvekilleri ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Cenaze namazı öncesi morgdan alınan 5 kişinin cenazesi omuzlarda taşınarak musalla taşlarına yan yana dizildi. Aileler cenaze namazı öncesi son kez evlatlarının tabutlarına sarılarak göz yaşları döktü. Anne babaların ağıtları yürekleri dağladı.

 

TBMM Başkanı Yılmaz ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nın gelmesi ile cenaze namazı kılındı. İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş, “helallik” alındıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. Namazın ardından Aydeniz, Aslan ve Vurmaz’ın cenazeleri Şehir Mezarlığı’nda, amca çocukları Umut ve Onur Tan ise Yeşilyurt ilçesi Uğrak Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.

 

GÜLBAHAR’IN TABUTUNA GELİNLİĞİ KONULDU

 

Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden üyesi Gülbahar Aydeniz’in cenazesi de gözyaşları içinde toprağa verildi. 30 yaşındaki Gülbahar Aydeniz, İnönü Üniversitesi’nde kamu yönetimi bölümünü bitirmişti. Yakınları tabutunun üzerine gelinliğini koydu. Omuzlarda taşınarak musalla taşına konulan Gülbahar Aydeniz’in naaşına sarılan ailesi ağıtlar yaktı.

 

Gülbahar Aydeniz’in, sosyal medya hesabında son yaptığı paylaşımlar arasında şu ifadesi dikkat çekti: “Güzel ülkem kan gölü mahşer yeri gibisin. Ne çirkin varlıklar sürüsü ne de onların çirkin davranışları bu Ülkeyi bölemeyecek.”

 

Gülbahar Aydeniz, son olarak Malatya’da HLH hastası Azra bebeğin yaşam mücadelesi için başlatılan kampanyanın en sıkı destekçisi olmuştu.

 

ANNE SEZEN VURMAZ TOPRAĞA VERİLDİ, KIZI AĞIR YARALI

 

Ankara’daki saldırıda hayatını kaybeden kişilerden biri de Malatya Vergi Dairesi’nde çalışan Sezen Vurmaz’dı. Aynı saldırıda 15 yaşındaki kızı Özden Vurmaz da ağır yaralandı. Sezen Vurmaz’ın futbolcu oğlu Malatya Yeşilyurtspor takımın futbolcusu Onur Vurmaz acı haber üzerine yıkıldı. Bölgesel Amatör Lig’de top koşturan Onur Vurmaz annesini toprağa verirken kardeşinden gelecek iyi haberi beklemeye başladı.

Bir cevap yazın