ARANAN TERÖRİSTLER İÇERİSİNDE 4 SİVASLI!

ARANAN TERÖRİSTLER İÇERİSİNDE 4 SİVASLI!

 

 

Aranan teröristler listesinde dört Sivaslı dikkat çekti.

İçişleri Bakanlığı “ödül yönetmeliği” kapsamında, aranan teröristler listesinin yer aldığı bir internet sitesi hazırladı. Sitede, aranan teröristlerin isimleri kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategorilere ayrıldı.

Sivas Nüfusuna kayıtlı PKK/KCK Terör Örgütü üyesi 1950 doğumlu Mustafa Karasu, yayınlanan terör listesinde kırmızı listede yer alıyor. Listedeki kırımızı kategori, terör örgütlerinin lider kadrosunu oluşturanlardan oluşuyor. Listede yer alan bir diğer Sivaslı ise 1969 doğumlu Ali Seyit Uğur, yayınlanan terör listesinde mavi listede yer alıyor.

Ali Seyit Uğur’un yakalanmasına yardımcı olacaklar için ise 1 milyon 500 bin TL’ye kadar ödül verilecek. 1978 Sivas doğumlu olan Nazan Ataş, yayınlanan terör listesinde turuncu listede yer alıyor. Ataş’ın yakalanmasına yardımcı olacaklar için 600 bin TL’ye kadar ödül verileceği duyuruldu. Listede yer alan son Sivaslı ise 1981 Zara doğumlu olan Ferhat Ertürk olarak duyuruldu.

DHKP-C terör örgütü üyesi olan Ertürk gri listede yer alıyor ve yakalanmasına yardımcı olacak kişilere ise 300 bin TL’ye kadar ödül verilebilecek.

İhbarda bulunacakların 155 polis imdat, 156 Jandarma, 158 Sahil Güvenlik ve 140 Alo Terör İhbar Hattı numaralarını arayabilecekleri belirtildi. Listede yer alan 4 Sivaslının yakalanmasına yardımcı olacak kişilere verilecek toplam ödül ise 6 milyon 400 bin TL oldu.

Bir cevap yazın