ATATÜRK A.L.’DE “SANAT SOKAĞI” OLUŞTURULDU

SANAT SOKAĞI’INDA RESİM VE MÜZİK DERSLERİ VERİLİYOR

EĞİTİMDE SİVASİ HAREKETİ PROJESİ KAPSAMINDA SİVAS ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’İNDE SANAT SOKAĞI OLUŞTURULDU. ÖĞRENCİLER BU SOKAKTA RESİM VE MÜZİK KABİLİYETLERİNİ GELİŞTİRECEK.

Eğitimde sivasi hareketi projesi kapsamında Sivas Atatürk Anadolu lisesinde sanat sokağı oluşturuldu.

Sanat sokağında resim ve müzik olmak üzere iki atölye açıldı. Öğrenciler bu atölyelerde resim ve müzik kabiliyetlerini geliştirecek.

Atatürk Anadolu Lisesi görsel sanatlar öğretmeni elif beyaz koç, öğrencilerle yaptıkları sanatsal eserleri anlattı.
Beyaz koç, yaptığımız çalışmalar tüm öğrencileri kapsamaktadır ancak 11inci sınıflar ile kolaj tekniğinden yola çıkarak yaptığımız ip çalışması ve 12’nci sınıflarda ise farklı malzemelerden yaptığımız çalışmalar var dedi.
Okul müdürü fatih sancılı ise yaptığı konuşmasında öğrencilerimizi sanatta, sporda ve eğitimde akademik başarısını yükseltmesi için var gücümüzle gayret ediyoruz dedi.
Sancılı, Sivas’ta Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitimin kalitesini artırmak birinci önceliğimiz diyerek öğrencilerin bu çalışmaları yaparken aldıkları zevkli heyecanı anlattı.
Atatürk Anadolu lisesinden mezun olan bir öğrencinin cumhuriyet üniversitesi resim bölümünü kazandığını ve ara ara buraya gelip öğrencileri moral verdiğini söyleyen okul müdürü sancılı, sanat sokağında resim ve müzik dersleri alan öğrencilere üniversiteyi kazanan öğrencisini örnek olarak gösterdiğini belirtti.

Bir cevap yazın