ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI’NDA ZÜBEYDE HANIM YİNE BİRİNCİ

SİVAS BELEDİYESİ, 2016 BAHAR TEMİZLİĞİ ŞENLİĞİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASINDA 1 TON 100 KG PİL TOPLAYAN ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU YİNE BİRİNCİ OLDU.

 

 

SİVAS BELEDİYESİ, 2016 BAHAR TEMİZLİĞİ ŞENLİĞİ KAPSAMINDA GELECEK NESİLLERE DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKMAK ADINA FAALİYETLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

 

BU KAPSAMDA DÜZENLENEN ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASINDA 1 TON 100 KİLOGRAM ATIK PİL TOPLAYARAK BİRİNCİ OLAN ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDA TÖREN YAPILARAK ATIK PİLLERİN ÇEVREYE VERDİĞİ ZARARA VURGU YAPILDI.

 

ANAOKULU BAHÇESİNDEKİ PROGRAMA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET MUAZ UZUN, MİLLÎ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ İSMAİL UYAR, BELEDİYE ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRÜ ABDURRAHMAN GÜNEY, TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ EMİN SAKARYA, ANAOKULU MÜDÜRÜ AHMET ÇEVİK, ÖĞRENCİLER VE VELİLER KATILDI.

 

TÖRENDE KONUŞAN ANAOKULU MÜDÜRÜ AHMET ÇEVİK, “GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA, BELEDİYEMİZİN DÜZENLEDİĞİ ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASINDA 1 TON 100 KİLOGRAM ATIK PİL TOPLAYARAK BİRİNCİ OLDUK.” DEDİ.

MİLLÎ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ İSMAİL UYAR İSE, “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE İÇİN KATKI SAĞLARIZ DEDİ.

DOĞAL ÇEVRENİN KORUNMASI İÇİN GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNE DEĞİNEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MUAZ UZUN, BİRİNCİ OLAN ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

 

KONUŞMALARIN ARDINDAN YARIŞMADA BİRİNCİ OLAN ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU, İKİNCİ OLAN ASIM ŞAHİN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ VE ÜÇÜNCÜ OLAN MELİKE TURAN MELEK ANAOKULU’NA TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM EDİLDİ.

 

DAHA SONRA EN ÇOK ATIK PİL TOPLAYAN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET HEDİYE EDİLİRKEN, MİNİKLER TARAFINDAN SUNULAN GÖSTERİLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

Bir cevap yazın