AVRUPA NİZAM-I ALEM FEDERASYONU ŞEHİT LİDER MUHSİN YAZICIOĞLU ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURDU

AVRUPA NİZAM-I ALEM FEDERASYONU ŞEHİT LİDER MUHSİN YAZICIOĞLU ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURDU

MUHSİN YAZICIOĞLU ANISINA 30 BİN FİDAN DİKİLDİ

AVRUPA NİZAM-I ALEM FEDERASYONU ŞEHİT LİDER MUHSİN YAZICIOĞLU ADINA ANTALYA MANAVGAT’TA HATIRA ORMANI OLUŞTURDU. GEÇTİĞİMİZ YAZ YANGINLARLA BOĞUŞAN ANTALYA’DA OLUŞTURULAN ANI ORMANI HEM BÖLGENİN AĞAÇLANMASINA KATKI SAĞLAYACAK HEM DE MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN İSMİ YAŞATILACAK.

Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu adına Antalya Manavgat’ta hatıra ormanı oluşturdu.

Geçtiğimiz yaz yangınlarla boğuşan Antalya’da oluşturulan anı ormanı hem bölgenin ağaçlanmasına katkı sağlayacak hem de Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi yaşatılacak.

30 bin fidanın dikim programına Avrupa Nizam-I Alem Federasyonu Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu, Avrupa Nizam-I Alem Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Cenik, Avrupa Nizam-I Alem Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Yaşar Aydın, Avrupa Nizam-I Alem Federasyonu Amsterdam teşkilatından Hikmet Karakış, Kassel teşkilatından Osman Rubet, Eislingenden teşkilatından Nizamettin Yıldırım, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Avrupa Nizam-I Alem Federasyonu Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu, Türkiye’de yaşamıyor olsalar da Türkiye’de geçtiğimiz yaz gerçekleşen yangınlara duyarsız kalmamak adına böyle bir organizasyon yaptıklarını söyledi.

Avrupa Nizam-I Alem Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Cenik ise yapılan organizasyonla hem doğaya katkı yaptıklarını hem de Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini yaşattıklarını ifade etti.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ise emeği geçenlere teşekkür etti.

Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu Amsterdam teşkilatından Hikmet Karakış ise sosyal sorumluluk projelerinin önemine değindi.

haber

Bir cevap yazın