BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN SİVAS’A KENEVİR EKİM MÜJDESİ

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN SİVAS’A KENEVİR EKİM MÜJDESİ

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN SİVAS’A KENEVİR EKİM MÜJDESİ

 

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Meclis Başkanı İhsan Aksoy, Genel Sekreter Sema Görcün, Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, OSB Başkanları ile çok sayıda iş insanının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

 

Şura’da iş dünyasının temsilcileri sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu.

 

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu gerçekleştirilen toplantıda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den Kenevir ekimi yapılacak olan iller arasına Sivas’ında alınmasını talep etti.

 

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ise; “Siz başvurunuzu yapın Sivas’ın kenevir üretimi yapılacak olan iller arasına alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacağımın sözünü veriyorum” dedi.

 

En kısa zamanda gerekli başvurunun yapılacağını belirten Başkan Hastaoğlu; “Sivas, yüzölçümü olarak Türkiye’nin ikinci büyük ili. Coğrafi konumu itibariyle ise doğu ve batıyı, kuzey ve güneyi birbirine bağlayan önemli bir tarım şehridir. Sivas’ın bu iller arasına dâhil edilmesiyle birlikte Sertifikalı kenevir tohumu üretimi ve kenevir bitkisinin işlenmesiyle birlikte endüstriyel ürünler anlamında önemli bir merkez haline gelecektir. Sayın Bakanımıza Sivas’a verdiği müjdeli haber ve destekten dolayı teşekkür ediyorum ” dedi.

Kategori: HABERLER

357 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.