BAKAN YILMAZ GÜVENLİK DUVARLARINI İNCELEDİ

MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ, ŞANLIURFA’NIN CEYLANPINAR İLÇESİNE GİDEREK SURİYE SINIRDA YAPIMI DEVAM EDEN GÜVENLİK DUVARINDA İNCELEMEDE BULUNARAK ASKERİ YETKİLİLERDEN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI. CEYLANPINAR İLÇESİNDE İLK ÖNCE 1. HUDUT PİYADE BÖLÜK KOMUTANLIĞINI ZİYARET EDEN YILMAZ, ASKERİ YETKİLİLERDEN SINIR HATTI VE ÖRÜLEN DUVAR HAKKINDA BİLGİ ALDI.

DAHA SONRA SINIRIN SIFIR NOKTASINA GİDEREK ATEŞOĞLU HUDUT KARAKOLU’NUN KARŞISINDA YAPIMINA DEVAM EDİLEN GÜVENLİK DUVARINI YERİNDE İNCELEYEN BAKAN YILMAZ, YETKİLİLERDEN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI.

İNCELEMELERİNİN ARDINDAN BASIN MENSUPLARINI SORULARINI CEVAPLANDIRAN BAKAN YILMAZ, “BİZ BU TARAFTA CAN VERDİK, MAL VERDİK. DOLAYISIYLA SIKINTIYA UĞRADIK. İŞTE VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN SINIR GÜVENLİĞİNİ ARTTIRMA YOLUNDA KARAR ALDIK DEDİ.

 

ABD BAŞKANI OBAMA’NIN PYD HAKKINDA SÖYLEDİĞİ PYD’NİN KUZEY SURİYE’DE İLERLEYİŞİNİN KAYGI VERİCİ OLDUĞU YÖNÜNDEKİ SÖZLERİNİ DE DEĞERLENDİREN YILMAZ, OBAMA’NIN SÖZLERİNİN ABD’NİN GENEL BİR BAKIŞI OLMADIĞINI VE SADECE BİR KONUYA YÖNELİK BAKIŞ AÇISI OLDUĞUNU BELİRTTİ.

Bir cevap yazın