BAKAN YILMAZ: “YHT İÇİN İKİ İSTASYON OLACAK”

BAKAN YILMAZ: “YHT İÇİN İKİ İSTASYON OLACAK”

Yıllardır Sivas kamuoyunun gündeminden hiç düşmeyen Yüksek Hızlı Tren güzergâhı tartışmasında nihai sona gelindi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul´da düzenlenen 4. Sivas Buluşması programında Hızlı Tren güzergâhı ile ilgi ilgili açıklama yaptı. Bakan Yılmaz, hızlı tren istasyonunun mevcut gar ve üniversite olmak üzere iki ayrı yerde olacağını belirtti.
Bakan Yılmaz´ın bu açıklamasını sosyal medya hesabından duyuran Sivas Valisi Davut Gül ise “Milli Eğitim Bakanımız Sn. İsmet Yılmaz, Hızlı tren istasyonunun mevcut gar ve üniversite olmak üzere iki yerde olacağını açıkladı. Sivas´ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
10 Aralık´ta AK Parti İl Kongresine katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Yüksek Hızlı Tren çalışmalarında biraz gecikme olduğunu ve bunun hesabını soracağını ifade etmişti.
Tüm bu yaşananların ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, hafta sonu İstanbul´da düzenlenen Sivaslılar Buluşmasında Hızlı tren tartışmalarına son noktayı koydu. Yılmaz, mevcut gar ve Üniversite olmak üzere Hızlı tren için iki ayrı istasyon yapılacağını duyurdu.

admin

Bir cevap yazın