BAŞKAN YALMAN “ŞOFÖR ESNAFI ZORDURUMDA”

BAŞKAN YALMAN “ŞOFÖR ESNAFI ZORDURUMDA”

BAŞKAN YALMAN “ŞOFÖR ESNAFI ZORDURUMDA”

SİVAS ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI ŞABAN YALMAN ARTAN AKARYAKIT, SİGORTA, KASKO VE ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİNE GELEN ZAMLARA TEPKİ GSÖTERDİ. BAŞKAN YALMAN BU ZAMLARI VATANDAŞA YANSITMAMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTIKLARINI AMA ARTIK ŞOFÖR ESNAFI OLARAK ZOR DURUMDA KALDIKLARINI İFADE ETTİ.

Sivas Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman, Oda Binasında Artan Akaryakıt, Sigorta, Kasko Ve Araç Muayene Ücretlerine Gelen Zamlara İlişkin Bir Basın Açıklaması Düzenledi.

Başkan Yalman yaptığı basın açıklamasında, Pandemi döneminde Şoför Esnafının Olumsuz etkilendiğini sonrasında da bir çok kaleme gelen zamlarda bu mağduriyetlerinin kendilerini olumsuz etkilediğini ifade etti.

Yalman, Akaryakıt Zammıyla Birlikte Zorunlu Araç Sigortası, Kasko Ücretleri, Araç Muayene Ücretlerinde meydan gelen yüksek fiyat Artışlarının şoför esnafını Mağdur Ettiğini ifade Etti.

3 Katı Fiyatlar Artarken Bizim Tarafımızda Sadece Yüzde Kırk Fiyat Artışı yapıyoruz diyen Yalman, “Şoför Esnafı Zor durumda dedi.

Geçtiğimiz Hafta Ulaştırma Bakanı İle Toplantı Yaptıklarını İfade Eden Yalman, Biz zammı vatandaşa yansıtmak istemiyoruz ama Gereken İşlemlerin Yapılmadığında Zam Yapmak Zorunda Kalacağız ve bu da Vatandaşlara Olumsuz Olarak Yansıyacaktır dedi.

Şoför Esnafı İle İlgili Sürekli Bir Belge Zorunluluğunun dayatıldığını İfade Eden Başkan Yalman, Mesleki Yeterlilik Belgesinin Kendilerine Daha Önce Verilmesine Rağmen Tekrar Bu Belgenin Kendilerine Zorunlu Kılınmasına Tepki Gösterdi.

Başkan Yalman Son Olarak, 10 Ocak Gazeteciler Günün Kutlayarak Basın Toplantısını Sona Erdirdi.

admin

Bir cevap yazın