C.Ü.’DE AKADEMİK YIL AÇILDI

C.Ü.’DE AKADEMİK YIL AÇILDI

PROGRAMA TBMM BAŞKANI YILMAZ’DA KATILDI

 

 

 

 

2015-2016 eğitim öğretim yılı akademik açılış ve Cumhuriyet üniversitesine yapılan yeni binaların açılışı Türkiye büyük millet meclisi ismet yılmaz’ın da katılımı ile üniversitenin kültür merkezinde gerçekleştirildi.

 

 

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK YILI DÜZENLENEN PROGRAMLA AÇILDI.

 

CÜ KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENDE Saygı duruşunda bulunulması ve ardından istiklal marşının okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan cumhuriyet üniversitesi rektörü prof. Dr. Faruk kocacık,üniversite hakkında bilgi verdi.

 

Daha sonra söz alan belediye başkanı sami aydın, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, sadece diploma sahibi olmanın yeterli olmadığını söyledi.

 

Cumhuriyet halk partisi sivas milletvekili ali akyıldız ve ak parti sivas milletvekili selim dursun ise 2015-2016 yeni akademik yılının tüm üniversite camiasına hayırlı olması temennisinde bulundular.

 

Cumhuriyet üniversitesinin her geçen yıl kendini yenilediğini belirten Sivas valisi alim barut’ta üniversitenin eğitimin yanında araştırma yapmaya da başlamadığının sevindirici olduğunun altını çizdi.

 

Son olarak konuşan Türkiye büyük millet meclisi başkanı ismet yılmaz da tüm illerde üniversite olduğunu, yine birçok ilde de birden fazla üniversite olduğunu hatırlatarak,Sivas’ın da bu iller arasına katılacağını belirtti.

 

Türkiye’de her 100 kişiden 38 kişinin üniversiteye gittiğini ve yurt kapasitesinin 417 bini aştığını söyleyen Yılmaz, şöyle konuştu.

 

Konuşmaların ardından Yılmaz, YGS sınavında ilk 5 bine giren ve Cumhuriyet Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere teşekkür belgesi vererek hediyelerini takdim etti. Daha sonra üniversitede yapımı tamamlanan binaların toplu açılışı gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın