C.Ü. JİNEKOLOJİ VE OBSTETRİK KONGRESİ’NDE ÖDÜL ALDI

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KATILIMIN OLDUĞU KONGRELER ARASINDA YER ALAN VE ÇOK SAYIDA ÜNİVERSİTENİN KADIN DOĞUM HASTALIKLARI ANA BİLİM DALI BÖLÜMLERİNİN ÖDÜL ALMAK İÇİN YOĞUN ÇABA GÖSTERDİĞİ 12. ZEKAİ TAHİR BURAK JİNEKOLOJİ VE OBSTETRİK KONGRESİ’NDE CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İKİNCİLİK ÖDÜLÜ KAZANDI.

 

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KADIN DOĞUM VE HASTALIKLARI ABD  ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ALİ ÇETİN BAŞTA OLMAK ÜZERE ÖĞRETİM ELEMANLARI YRD. DOÇ. DR. SAVAŞ KARAKUŞ, YRD. DOÇ. DR. ENVER SANCAKTAR, YRD. DOÇ. DR. ÇAĞLAR YILDIZ,  YRD. DOÇ. DR. ÖZLEM BOZOKLU AKKAR, YRD. DOÇ. DR. ÖZLEM DEMİRPENÇE TARAFINDAN HAZIRLANAN ‘ENDOMETRİOZİSİN GELİŞMESİNDE ANGİOGENEZ VE APPOTOSİZİN YERİ’  ADLI ÇALIŞMA ‘SÖZEL BİLDİRİDE 2. ÖDÜLÜ’NÜ ALMAYA HAK KAZANDI.

 

KONUYLA İLGİLİ BİLGİLER VEREN KADIN DOĞUM VE HASTALIKLARI ABD ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR SAVAŞ KARAKUŞ, ‘ENDOMETRİOZİSİN’  ADETLE ATILAN ENDOMETRİUM TABAKASININ HASTALIK OLARAK RAHİM DIŞINDA VÜCUDUN HER HANGİ BİR YERİNDE OLMASI ANLAMINA GELDİĞİNİ İFADE ETTİ.

 

Bir cevap yazın