CEZAEVİNDEKİ GENÇLER CAMİYE ÇAĞRILACAK

CEZAEVİNDEKİ GENÇLER CAMİYE ÇAĞRILACAK

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “cami ve gençlik” temasıyla kutlanacak Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda, din görevlileri cezaevlerindeki gençlerle de bir araya gelecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 13-19 Ekim tarihlerinde kutlanacak Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda bu yıl “geç kalma genç gel” sloganıyla “cami ve gençlik” konularının işleneceğini duyurdu.

Gençlerin camiyle iletişimlerine ivme kazandırmayı amaçladıklarına işaret eden diyanet, hafta kapsamında din görevlilerinin cezaevlerindeki gençlerle de bir araya geleceğini anımsattı.

Gençlerin manevi değerler doğrultusunda geleceğin sorumluluğunu yüklenebilecek nitelikte yetişmesini istediklerini vurgulayan diyanet, bunun en büyük gaye ve hedefleri olması gerektiğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, il ve ilçe müftülükleriyle müşavirlik ve ataşelikleri tarafından hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirten diyanet, Etkinlikler kapsamında camilerde gençlik buluşmaları, üniversite ve öğrenci yurtlarında seminer ve paneller, gençlik çalıştayları, engelli gençlerle buluşma programları, cezaevindeki gençlerle de toplantılar yapılacağını açıkladı.

admin

Bir cevap yazın