CHP EKONOMİ MASASI ÜYELERİ, SİVAS’TA

CHP EKONOMİ MASASI ÜYELERİ, SİVAS’TA

Chp Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Başkanlığındaki Ekonomi Masası Heyeti, Sivas’ta İş İnsanları, Esnaf Ve Çiftçilerle Bir Araya Geldi.

Toplanıya, Chp genel merkez yöneticileri, Chp İstanbul Milletvekili İlhan KESİCİ, Chp Konyta Milletvekili Abdullatif ŞENER, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve davetliler katıldı

Düzenlenen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Chp Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ın bir dönem önemli yatırımlar aldığını, 1950 yıllarına kadar gelişmişlik sıralamasına 8. sırada olduğunu  daha sonra ise  her geçen gün Sivas’ın kan kaybettiğini ifade etti.

Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak burada yaptığı konuşmada, iktidar olmaları halinde Sivas’ın tamamını cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini söyledi.

Ülkede yaşanan ekonomik sorunlara değinen  Öztrak,  ‘Doğruları yapabiliyor olsaydık, bugün rahat 1,5-2 trilyon dolarlık gayrisafi yurt içi hasılaya ulaşabilirdik.” dedi.

Faik Öztrak, Türkiye’de hiçbir dönemde en yüksek kur beklentisi ile en düşük kur beklentisi arasındaki farkın bugünkü kadar açılmadığını savundu.

Enflasyon rakamlarını da değerlendiren Öztrak, “Enflasyon dışarıdan geliyor, bizim yönetimimizin sonucunda değil’ diyorlar. Rusya, Ukrayna’yı işgal etti. Türkiye bunların komşusu. Rusya’da enflasyon yüzde 15, Ukrayna’da yüzde 22, Türkiye’de yüzde 80. Ne dışarıdan geliyor, bal gibi içeriden geliyor.” diye konuştu.

Öztrak, Genç nüfusumuz artıyor. Dünyadaki yeni gelişmeleri doğru okuyabilirsek, elimizdeki fırsatları değerlendirebilirsek rahatlıkla orta gelir tuzağından çıkarız dedi.

haber

Bir cevap yazın