ÇOCUK OYUN KÜTÜPHANESİ PROJESİ’NİN STARTI VERİLDİ

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Akdeğirmen Mahallesi’ndeki eski halıcılık okulu yerine yapılması kararlaştırılan Çocuk Oyun Kütüphanesi’nde yer teslim yapılarak yıkım çalışmaları sona erdi. Bir hafta süren yıkım ve hafriyat kaldırma çalışmalarının ardından bugün kütüphanenin temeli atıldı.
İl Özel İdaresi, mahalli müştereklere haiz yatırımlarının yanı sıra, büyük ölçekli ve çok amaçlı Çocuk Oyun Kütüphanesi projesini tamamlayarak, halkımızın sosyal ve kültürel taleplerine de cevap verecek.
Sivas İl Özel İdaresi, bu projeyi 2015 yılında tamamlayarak çocukların hizmetine sunacak. Çocuk Oyun Kütüphanesi’nin yapılması ile birlikte Sivas’ın sosyal hayatına güzel bir proje kazandırılmış olacak.
Projede, oyuncak odası, oyuncak müzesi, oyuncak tamirhanesi, ayna odası, soft play oyun alanı, panaromik 8D sinema, çarpışan arabalar, smilatörlü oyunlar, ekranlı oyun makineleri, otomatlar vb. heyecana yönelik oyun alanları ile dinlenme tesisleri yer alacak.
Bugün temeli atılan çocuk oyun kütüphanesi hakkında mikrofonlarımıza konuşan yüklenici firma yetkilisi Murat Avar, bugün itibariyle inşaatımızın temelini atıyoruz. hava şartları iyi olduğu takdirde çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın