ÇOCUKLARA MATEMATİĞİ SEVDİREN KİTABIN TANITIMI YAPILDI

ÇOCUKLARA MATEMATİĞİ SEVDİREN KİTABIN TANITIMI YAPILDI

ÇOCUKLARA MATEMATİĞİ SEVDİREN KİTABIN TANITIMI YAPILDI

SEYRANTEPE İMKB ORTAOKULU ÇOCUKLARA MATEMETİK DERSİNİ SEVDİRMEK İÇİN ‘CEBİRİK’ ADLI HİKÂYE KİTABI HAZIRLADI. KİTABIN İÇERİĞİNİ 6. SINIF ÖĞRENCİLERİ HAZIRLADI VE MATEMATİK HİKÂYELERİ İLE DE ZENGİNLEŞTİRİLDİ. KİTAP TÜRKİYE’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR.

 

 

Seyrantepe İMKB Ortaokulu Müdürü Yasemin Köseoğlu Okul olarak çıkardıkları ‘Cebirik’ adlı hikâye kitabını Vali Gül’e tanıttı

Okul Müdürü Yasemin Köseoğlu, kitabın içeriğini 6. sınıf öğrencilerinin hazırladığını ve matematik hikâyeleri ile resimlerinde bulunduğunu ifade etti.

Kitabın Türkiye’de ilk olduğuna inandığını dile getiren Köseoğlu, bu yayının çocuklara matematiği sevdirme ve yazılı anlatımı geliştirme adına yardımcı olacağını vurguladı.

Vali Davut Gül ise yapılan bu başarılı çalışmadan dolayı öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti. Bu yıl Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri kapsamında 24 kitabın öğrencilerin öğretmenlerinin uhdesinde hazırlanarak basıldığını ifade eden Gül, “Bunların içerisinde sizin hazırladığınız kitap konu itibariyle diğerlerinden çok farklı dedi.

Kategori: HABERLER

210 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.