CÜ İLE VİZYON 58 TV ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

CÜ İLE VİZYON 58 TV ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VE VİZYON58 TV’NİN ORTAKLAŞA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ‘’ SİVAS’I TANIYORUM ÜNİVERSİTEMİ SEVİYORUM’’ İSİMLİ YARIŞMASININ PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALANDI.

Sivas’ın, ilçelerinin ve üniversitenin tanıtımı, öğrencilerin yaşadıkları şehrin kültürel değerlerinin daha iyi öğrenmeleri amacıyla düzenlenecek olan ‘’ Sivas’ı Tanıyorum Üniversitemi Seviyorum’’ isimli bilgi yarışması programının protokol anlaşması Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Vizyon 58 TV Genel Müdürü Murat Kurt, Rektör Danışmanı Öğr. Üyesi Yüksel Aydın, Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran ile program koordinatörü ekir Güzeldağ katıldı.

Cumhuriyet Üniversitesine bağlı 36 birimin katılımı ile gerçekleştirilecek olan programda Sivaslı ve il dışından gelen öğrencilerin yaşadıkları şehri tanımaları sağlamak , Üniversite-öğrenci kaynaşmasının örnekliğini sergilemek, öğrencilere yeteneklerini sunma imkânı sağlamak, şehrimizin kültürel değerlerini, doğal güzelliklerini, tarihi mirasını ve coğrafi özelliklerini ulusal ve uluslararası arenada tanıtmak amacıyla özellikle Sivas’ın tarihi, kültürel ve coğrafi özelliklerinin konu alındığı sorular yöneltilecek.

İmza Töreninde Konuşan Vizyon58 Tv Genel Müdürü Murat Kurt ‘’ ilimizde yaşayan kişilerin kurum ve kuruluşların ilimizin tanıtımı açısından üzerlerine düşeni yapmasını gerektiğini ve Vizyon 58 Tv olarak’da ilimizin tanıtımı için bunun gibi bir çok eğitici ve kültürel faaliyetleri yer aldıklarını belirtti .

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ise yarışma kapsamında öğrencilerin sivası daha yakından tanıma fırsatı bulacağını söyledi.

Program Koordinatörü Bekir Güzeldağ ise ‘’ Amacımız şehrimizi tanıtmanın yanında okul- öğrenci yakınlaşmasını pekiştirmek’’ dedi.

Konuşmaların ardından karşılıklı olarak düzenlenecek programın protokolü imzalandı .

Daha sonra Rektör Alim YILDIZ , makamında ağırlayarak başlayacak olan programla ilgili görüş alışverişinde bulundu .

Önümüzdeki hafta çekimlerine başlanacak olan programın sonunda katılım sağlayan öğrencilere Burs ve çeşitli hediyeler verilecek.

admin

Bir cevap yazın