CÜ’DE AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ

Cumhuriyet üniversitesinin 2014-2015 eğitim öğretim yılı akademik açılış töreni bugün cumhuriyet üniversitesi kültür merkezinde gerçekleştirildi. Törene vali alim barut, belediye başkanı sami aydın, cumhuriyet üniversitesi rektörü faruk kocacık, vali yardımcıları, belediyesi yardımcıları, ak parti Sivas il başkanı ziya şahin, çok sayıda akademik personel ve öğrenci hatıldı.
Açılış töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
Törenin açılış konuşmasını yapan cumhuriyet üniversitesi rektörü profesör doktor Faruk kocacık, göreve geldiği günden buyana hangi çalışmaların yapıldığını davetliler ile paylaştı.
Sivas Belediyesi ile üniversite arasındaki ilişkileri değerlendiren belediye başkanı Sami Aydın, belediye olarak cumhuriyet üniversitesi ile her zaman ortak çalışacaklarını ve üniversitenin tüm sorunlarının çözümü noktasında her türlü desteği vereceklerini kaydetti.
Törenin konuşmasını yapan vali Alim Barut ise; 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başta öğrenciler olmak üzere tüm akademisyenlere hayırlar getirmesini temenni etti.
Cumhuriyet üniversitesi tıp fakültesi infeksiyon hastalıkları ve mikrobiyoloji anabilim dalı uzmanı Aynur Engin ise, törene katılanlara grip hastalığı ve korunma yolları hakkında kısa bir sunum yaptı.
tören sonunda cumhuriyet üniversitesi rektörü faruk kocacık tarafından yrd.doç.dr aynur engine plaket takdim edildi.

Bir cevap yazın