CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY SİVAS’TA

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY SİVAS’TA

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY SİVAS’TA

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY BUGÜN BAZI PROGRAMLARA KATILMAK ÜZERE SİVAS’A GELDİ. VALİLİK VE BELEDİYEYİ ZİYARET EDEN OKTAY, SİVAS ZİYARETİ SIRASINDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA TÜRKİYE’NİN AZERBAYCAN’IN YANINDA OLDUĞUNU BELİRTEREK, TÜRKİYE’NİN GEREK YUMUŞAK GEREKSE SERT GÜCÜ BİRLİKTE KULLANABİLME KABİLİYETİNDE OLDUĞUNU VURGULADI.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’taki programları öncesinde Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda resmi törenle karşılandı. İl protokolü tarafından karşılanan Oktay, jandarma merasim mangasını selamladı.

Oktay, ilk ziyaretini Sivas Valiliğine gerçekleştirdi. Burada da polis merasim mangasını selamlayan Oktay, şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazmasının ardından gündeme dair bir basın açıklaması düzenledi.

Oktay, açıklamasında Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirterek,Türkiye’nin çok yoğun bir diplomasisi var, Hem Doğu ile hem Batı ile aynı görüş hizasında görüşebilen bir lider ve son derecede başarılı dedi. 

Ermenistan’ın Karabağ topraklarına tekrar girmeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu belirten Oktay, ” Biz oyunları görüyoruz ve gerek yumuşak gerekse sert gücü birlikte kullanabilen, son derecede başarılı bir şekilde kullanabilen bir Türkiye vardır. Her iki unsurlarıyla da Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir dedi.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’ten brifing alan Oktay, Sivas Belediye Başkanlığını ziyaret ettikten sonra esnafla bir araya geldi.

haber

Bir cevap yazın