DİŞ TEDAVİSİNDE YENİ DÖNEM

DİŞ TEDAVİSİNDE YENİ DÖNEM

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kliniklerinde korona virüse karşı alınan önemler salgın başından beri en üst seviyede tutuluyor. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin aksamaması için kişisel koruyucu ekipmanlar ve kliniklerin dezenfeksiyonu olmak üzere korona virüse karşı her türlü önlemi alıyor.

Bu kapsamda, fakültedeki kliniklerde yenileme çalışmaları yapılarak cam bölmeler oluşturuldu. Geçtiğimiz yıl yapılan 43 cam bölmeye bu yıl 27 tane daha eklendi. Böylece hekim, yardımcı personel ve hasta sağlığına ilişkin risk en aza indirgenmiş oldu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız fakültede yapılan çalışmaları inceleyerek Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu’ndan bilgi aldı.

İncelemenin ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Yıldız salgınla birlikte geçtiğimiz yılın mart ayından itibaren hem Diş Hekimliği’inde hem de diğer ağız diş sağlığı birimlerinde hasta almanın aciller dışında durdurulduğunu hatırlatarak, “Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinde hastalarımız için geçen yıl 43 tane cam bölme oluşturmuştuk. Hem bulaşmayı  önlemek için hem de hastanın ve doktorun sağlığını korumak için bunu yapmıştık. Bu sene 27 tane özel hasta muayene odası daha yaptık.” dedi.

Türkiye’ye örnek bir çalışmanın ortaya konulduğunun altını çizen Rektör Yıldız Türkiye’ye örnek bir çalışma oldu. Hastalarımız gönül rahatlığıyla gelip  diş tedavilerini yaptırabilirler dedi.

admin

Bir cevap yazın