DİYARBAKIR’DAN ACI HABERLER PEŞ PEŞE GELDİ

SUR İLÇESİNDE SÜREN OPERASYONLAR SIRASINDA 4 ASKER VE 1 POLİS ŞEHİT OLDU. SALDIRIDA 5 ASKER VE 1 POLİS DE YARALANDI. ŞEHİT ASKERLERİN İKİSİNİN UZMAN ÇAVUŞ VE ASTSUBAY OLDUĞU ÖĞRENİLDİ.

DİYARBAKIR’IN SUR İLÇESİ’NDE BUGÜN PKK’LI TERÖRİSTLERLE GÜVENLİK GÜÇLERİ ARASINDA ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT DÜŞEN 3 ASKERİN YÜZBAŞI YİĞİT CAN  ÇİĞA, ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ ÖZGÜR ERDOĞAN VE UZMAN ÇAVUŞ OSMAN ATEŞ OLDUĞU BELİRLENDİ.

KAYSERİ 1’İNCİ KOMANDO TUGAYI’NDAN GEÇİCİ GÖREVLE DİYARBAKIR’A GİDEN ŞEHİTLER YÜZBAŞI CAN ÇİĞA’NIN MERSİN’DE, ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ ÖZGÜR ERDOĞAN’IN İZMİR’DE VE UZMAN ÇAVUŞ OSMAN ATEŞ’İN TOKAT’TA OTURAN AİLELERİNE OĞULLARININ ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ HABERİ VERİLDİ.

ŞEHİT YÜZBAŞI ÇİĞA’NIN EVLİ OLDUĞU VE 2 AY ÖNCE AHSEN ADINDA BİR KIZININ DÜNYAYA GELDİĞİ ÖĞRENİLDİ.

TSK’DA BİR AÇIKLAMA YAPARAK HAİN SALDIRI HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

TSK’DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

27 OCAK 2016 TARİHİNDE DİYARBAKIR İLİ SUR İLÇESİNDE DEVAM EDEN OPERASYONLAR ESNASINDA, BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU TERÖRİSTLERCE YAPILAN SİLAHLI SALDIRI SONUCU DÖRDÜ AĞIR OLMAK ÜZERE ALTI KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞIMIZ YARALANMIŞ, DURUMU AĞIR OLAN SİLAH ARKADAŞLARIMIZDAN ÜÇÜ KALDIRILDIKLARI HASTANEDE YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMAYARAK ŞEHİT OLMUŞLARDIR. YARALI SİLAH ARKADAŞLARIMIZIN TEDAVİLERİNE DEVAM EDİLMEKTEDİR.

BİZLERİ DERİN BİR ACI VE ÜZÜNTÜYE BOĞAN BU SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, ŞEHİTLERİMİZİN DEĞERLİ AİLELERİNE, YAKINLARINA, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ MENSUPLARIMIZA VE YÜCE TÜRK MİLLETİNE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR, YARALANAN KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞLARIMIZA ACİL ŞİFALAR TEMENNİ EDİYORUZ.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

Bir cevap yazın