EĞİTİM BİR SEN OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

Eğitim bir-sen sivas 1 nolu şubesinin olağan genel kurulu fidan yazıcıoğlu kültür merkezinde gerçekleştirildi.
Mevcut başkan İlhan Karakoç ve Halil İbrahim temizin arasında geçen genel kurula, milli eğitim müdürü zekeriya çınar, milli eğitim müdür yardımcıları, ak parti sivas il başkanı ziya şahin, merkez ilçe başkanı ahmet kuzu, eğitim bir sen genel başkan yardımcısı teyfik yağcı, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.
Genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan mevcut şube başkanı ilhan Karakoç, görevde olduğu süre zarfında yaptığı faaliyetleri değerlendirdi.
Daha sonra konuşan milli eğitim müdürü zekeriya çınar, bu demokrasi şöleninin eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni etti.
ak parti il başkanı ziya şahin, eğitim bir senin tarihinden söz ederek, seçilecek olan başkana görevinde başarılar diledi.
Daha sonra konuşan eğitim sen şube başkan adayı Halil İbrahim Temiz, göreve gelmesi halinde yapacaklarını anlatarak sendika üyelerinden destek istedi.
Genel kurulda son olarak konuşan Eğitim bir sen genel başkan yardımcısı teyfik yağcı ise; Eğitim bir senin genel faaliyetlerinden bahsederek genel kurulun hayırlar geçirmesini temenni etti.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimler sonrası İlhan Karakoç 85 oy alırken, diğer aday Halil İbrahim temiz ise 74 oy aldı. Oylar sonucunda ilhan Karakoç rakibini 9 oy farkla geçerek tekrar eğitim bir senin şube başkanlığına seçildi.

Bir cevap yazın