EMEKLİLER KUYRUĞA GİRDİ

EMEKLİ MAAŞLARININ KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖDENECEĞİ MÜJDESİNİN ARDINDAN, EMEKLİ VATANDAŞLAR ERKEN SAATLERDE PTT VE BANKALAR ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU. VATANDAŞLAR OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINA RAĞMEN YAĞMUR ALTINDA SIRA BEKLEDİ.

 

VATANDAŞLAR BUGÜN EMEKLİ MAAŞI ÖDEMELERİ İÇİN PTT VE BANKALAR ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU.

EMEKLİ AYLIKLARININ 4/A SSK EMEKLİLERİNE HER AYIN 17-26’SINDA, 4/B BAĞ-KUR EMEKLİLERİNE HER AYIN 25-28’İNDE VE 4/C EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLERİNE İSE HER AYIN 1-5’İ ARASINDA ÖDENİYORDU. KURBAN BAYRAMININ 24-28 EYLÜL TARİHLERİ ARASINA DENK GELMESİ NEDEN İLE EMEKLİ VATANDAŞLARA MÜJDE HÜKÜMETTEN GELDİ.

BÖYLECE, 4/C EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİNİN AYLIKLARI ÖDEME GÜNÜ 1, 2 VE 3 EKİM’DE OLANLAR 21 EYLÜL’DE, 4/B BAĞ-KUR ESNAF VE TARIM EMEKLİSİNİN AYLIKLARI 22 EYLÜL’DE, 4 VE 5 EKİM’DE OLANLAR İSE 22 EYLÜL’DE MAAŞLARINI ALACAK.

4/C EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİ OLAN VATANDAŞLAR, DÜN ÖDEMENİN İLK GÜNÜ OLMASI NETİCESİYLE PTT VE BANKALARA AKIN ETTİ. ATATÜRK CADDESİNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURAN VATANDAŞLAR, HAVANIN SAĞANAK YAĞIŞLI OLMASI NEDENİYLE ZAMAN ZAMAN ZOR ANLAR YAŞADI.

MAAŞLARINI ERKEN YATACAĞI MÜJDESİYLE SEVİNEN ONLARCA EMEKLİNİN GÜNÜ ÇİLEYE DÖNDÜ. BANKALARDA VE PTT’DE YAŞANAN YOĞUNLUK ŞEHİR GENELİNDE GÜN BOYUNCA DEVAM ETTİ.

 

Bir cevap yazın