EMNİYET UYARDI!

DOLANDIRICILIK VE SAHTE PARAYA DİKKAT!

 

SİVAS EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE MEYDANA GELEBİLECEK KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI, DOLANDIRICILIK, TIRNAKÇILIK VE SAHTE PARA OLAYLARINA KARŞI VATANDAŞLARI DİKKATLİ OLMALARI KONUSUNDA UYARDI.

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE, TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN, YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ VE SÜRESİNCE AHIRLAR BÖLGESİNDE FAALİYETTE BULUNAN KURBAN SATIŞ YERİ İLE SORUMLULUK ALANINDA BULUNAN KURBAN SATIŞI YAPILAN ÇİFTLİKLERDE ÜRETİCİLERE YÖNELİK SAHTE PARA, DOLANDIRICILIK, İKAMETTEN VE İŞ YERİNDEN HIRSIZLIK, TIRNAKÇILIK VB. KONULARDA BİLGİ VERİLİYOR. AYRICA BU KONULARLA İLGİLİ HAZIRLANAN BROŞÜRLERDE DAĞITILARAK, KARŞILAŞACAKLARI HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUMDA 155 POLİS İMDAT HATTINA İHBARDA BULUNABİLECEKLERİ HUSUSUNDA BİLGİLENDİRMELER YAPILIYOR.

 

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK FAALİYETLERİ ÇERÇEVESİNDE AYRICA MERKEZ MAHALLERİNDE MEYDANA GELEBİLECEK EVDEN HIRSIZLIK, İŞYERİNDEN HIRSIZLIK, TELEFON VE KONTÖR DOLANDIRICILIĞI, YANKESİCİLİK VE GENEL GÜVENLİK OLAYLARI İLE İLGİLİ OLARAK SORUMLULUK BÖLGELERİNDE BULUNAN 65 MAHALLE MUHTARI İLE GÖRÜŞÜLEREK BİLGİLENDİRMELER YAPILDIĞI KAYDEDİLDİ.

Bir cevap yazın