ERZURUM PAYI KAPTI, SİVAS İZLİYOR!

ERZURUM PAYI KAPTI, SİVAS İZLİYOR!

Türkiye’nin 60 yıllık rüyasını olan yerli otomobil üretimi için düğmeye basan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılında yerli otomobilin prototipinin hazır hale geleceğini açıklamıştı. Otomobilin üretileceği şehir konusunda ise Sivas dâhil bir çok şehir üretime talip olduğunu dile getirmişti. Vali Davut Gül, yerli otomobil üretimi için İkinci Organize Sanayi Bölgesi’ni ücretsiz tahsis edebileceklerini dile getirmişti. Yerli otomobil üretimi için ilk şanslı şehir ise belli oldu.
AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yerli otomobile takılacak şarj ünitelerinin Erzurum’da üretileceğini açıkladı. Ilıcalı, “20-30 milyon liralık bir yatırım olacak. 100 kişinin istihdam edeceği yerli otomobilin bir parçası olan şarj üniteleri Erzurum’da üretilecek. Erzurum’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Üretimin Sivas’ta yapılması için en ciddi adımı Sivas Valisi Davut Gül yaparak, üretime talip olan firmalara Sivas’ın bu konuda avantajlarını sıralayan birer mektup yazmıştı. Sivaslı siyasilerden ise şu ana kadar ciddi adım atılmaması Sivaslıların tepkisine neden oluyor. Üretimden Erzurum’un faydalanacak olması açıklaması, Sivas’ta bu konuda ciddi adımlar atılması beklentilerini artırdı. Vatandaşlar, iş işten geçmeden Sivaslı siyasilerin harekete geçmesini bekliyorlar.

Kategori: Genel, HABERLER

1777 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.