EŞİNİ BIÇAKLA ÖLDÜREN TOPÇUNUN DURUŞMASI ERTELENDİ

Hatırlanacağı üzerine İlimizde 6 ay önce eşi tarafından 9 yerinden bıçaklanarak öldürülen Ayşe Topçu’nun eşi Kemalettin Topçu’nun yargılandığı davanın 8. duruşması yapıldı. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 17 Aralık’a ertelendi.

Ayşe Topçu’nun kardeşleri ve ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ üyeleri duruşma öncesi, Adliye önünde basın açıklaması yaparak kadın cinayetlerine son verilmesini istedi.

Ayşe Topçu’nun ağabeyleri Feramuz ve Bekir Boztepe, acılarının büyük olduğunu belirterek, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceklerini söyledi. Adalet istediğini belirten Boztepe kardeşler, “Kadınlar bu şekilde öldürülmesin. Bu cinayetleri işleyenler hak ettiği cezayı alsın ve ders olsun.” şeklinde konuştu.

‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ üyesi Avukat Dilek Gezer, sanığın cezalandırılması ve indirim almaması için davayı takip edeceklerini belirtirken, Sivas Barosu Kadın Kolları üyesi Avukat Serap Hergüner ise müdahil olma taleplerinin reddedildiği buna rağmen davanın takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşmada sanığın tutukluluk halinin devamına ve davanın 17 Aralık tarihine ertelenmesine karar verildi.

Bir cevap yazın