ESNAFLARIN VAKIFLAR ÇARŞISI İSYANI SÜRÜYOR!

ESNAFLARIN VAKIFLAR ÇARŞISI İSYANI SÜRÜYOR!

Geçtiğimiz aylarda yıkımı gerçekleştirilen vakıflar binası alanı ile ilgili süreç devam ediyor. Alana hangi projenin uygulanacağı ise henüz netleşmedi. Ancak söz konusu arazi ile ilgili vakıflar genel müdürlüğü ile görüşülerek genel müdürlüğe şehrin farklı bölgelerinde takas karşılığı arazi verilmesi planlanıyor.

İşhanından çıkartılan esnaflar ise yaşanan bu duruma tepki göstererek boş alanın duvarına yazı astı.

Asılan yazıda Vakıflar genel müdürlüğü vakıflar çarşısındaki esnafları bina çürük bahanesiyle tahliye etti. Onlarca esnafı bir yılda dükkanlarınızı teslim edeceğiz diyerek kandırdı.Şimdi bu yer çarşının çöplük olarak kullandığı, ev sahiplerinin evlerini kiraya vermek için afiş astığı emlakçı dükkanına dönmüştür.” dedi.

Yazıda şu ifadeler yer verilmiştir; “Her fırsatta vakıf mallarının önemle korunmasını söyleyenler işin içinden çıkamamıştır.8 ay olmasına rağmen her hangi bir proje üretememiştir.Bu süreçte ortalarda görünmeyen vakıflar çalışanları, odalar başkanları, esnaf odaları, ticaret odası, dükkanlarına sahip çıkmayan kiracılar, sitemim sizlere… Biraz sonra bu kağıdı yerinden sökecek arkadaş sana da sitemim.Bu işhanında tabir yerindeyse kaç kişinin ocağını söndürdüler daha ne zamana kadar bekleyeceğiz.”

Kategori: Genel, HABERLER

93 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.