FETÖ ELEBAŞI GÜLEN ÖRGÜTÜN KARARGAHINI “KUTSAMIŞ”

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN ÖRGÜTÜN KARARGAHINI “KUTSAMIŞ”

Sivas merkezli 19 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 34 muvazzaf askerlerden bazıları, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak örgüt hakkında bilgiler verdi.

İtirafçı askerlerden B.A, emniyetteki ifadesinde, tanıştığı örgüt yöneticilerinin askeri okul sınavını kazanamaması durumunda kendisine polislik sınavı sorularını vereceklerini söylediğini belirtti.

Göreve başladıktan ve ilk maaşını aldıktan sonra kendisiyle irtibata geçen örgüt yöneticilerinin “Biz seni okuttuk, şimdi siz de alttan gelenleri okutacaksınız.” diyerek aylık 400-500 lira himmet vermesini istediklerini kaydeden B.A, ayda bir kere himmet adı altında para verdiğini, FETÖ’nün kendisiyle toplantılara gelen bir kişiyi örgüt içinden bir kadınla evlendirdiğini anlattı.

Toplantılardan birinde kendisinden sorumlu imamın iş yerinde çalışan 20-30 kadar askeri personel hakkında bilgi topladığını, örgüt yöneticilerinin deşifre olmamaları için sürekli talimatlar verdiğini söyleyen B.A, “Bizden sorumlu imam ‘Cuma namazına gitmeyin, ramazan ayında 1 gün oruç tutun, 2 gün tutmayın.’ diye talimat verdi.” ifadesini kullandı.

İtirafçı askerlerden M.K. ise ifadesinde askeri okul sınavlarını kazandıktan sonra kendisini ankesörlü telefondan arayan örgüt yöneticisinin “Okulda açıktan namaz kılmayın, gözle namaz kılın, teyemmümle abdest alın, bu yapıyla ilişkiniz olduğunu belli etmeyin.” diye talimat verdiğini dile getirdi.

S.E. adlı asker de örgüt yöneticilerinin askeri okuldayken kendisine namazlarını ima ile kılmasını söylediklerini, bu şekilde namaz kılmayı ve tuvalette başkalarına belli etmeden nasıl abdest alınacağını öğrettikleri itirafında bulundu.

Deşifre olmamak için kod adı kullandıklarına dikkati çeken S.E, ifadesinde şu bilgileri verdi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinde deşifre olmamak için kod isim kullandık. Bana da kod isim verildi. İzmir’de Yamanlar Kolejinde eğitim gördüm. Lise son sınıfı Konya’da okudum. Örgüt yöneticileri, İzmir Yamanlar Kolejinin Bozyaka’daki binasının eski olduğunu örgüt elebaşı Fetullah Gülen’e söylediklerinde, Gülen’in ‘Burası benim için Kabe’den sonra ikinci kutsal bina.’ dediğini söylediler. Örgüt yöneticileri ‘Oruca sabahleyin niyet edeceksin ama komutanların sana çay veya başka bir şey ikram ettiğinde de bozacaksın. Ondan sonra da hiçbir şey yeyip içmeyeceksin.’ diye talimat verdiler. Bir süre sonra örgütten kopmaya başladığım sırada ‘Hizmet hareketi kutsal, hareketin dışına çıkarsan helak olursun, şefkat tokadı yersin.’ tehditleriyle karşı karşıya kaldım.”

Kategori: Genel, HABERLER

307 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.